جاده‌های اسفراین خلوت شد

بجنورد-- ایرنا- فرماندار اسفراین گفت: با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، جاده‌های منتهی به این شهرستان که محل اتصال خراسان شمالی به استان خراسان رضوی است، روز شنبه خلوت شده است.

طاهر رستمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ ایستگاه یکی در گراتی در ورودی خراسان رضوی به اسفراین و یک ایستگاه در پلیس راه شهرستان در ۲راهی سنخواست محور اسفراین_ بجنورد مستقر شده که علاوه بر کنترل خروج اهالی شهرستان،  اجازه تردد غیر ضروری هم داده نمی شود.

وی افزود: علاوه بر کنترل ورودی های شهرستان، در ورودی شهر اسفراین نیز در ۲ نقطه هم از سمت سبزوار و هم از سمت بجنورد نیروهای راهنمایی و رانندگی مستقر هستند و کنترل مجدد وسایل نقلیه ورودی به شهر اسفراین انجام می شود.

رستمی گفت: در کمربندی شهرستان اسفراین با همکاری اداره راهداری و حمل نقل جاده ای و شهرداری تمامی راه هایی که از  این محدوده به شهر ارتباط دارند بسته شده و از ورود مسافران به شهرستان هم جلوگیری می شود.

فرماندار اسفراین افزود: مبادی ورودی شهرستان کاملا تحت کنترل است و به جز وسایل نقلیه حمل بار، مواد سوختی و امدادی سایر وسایل نقلیه غیر بومی حق ورود به شهرستان را ندارند و باید از کنارگذر شهر عبور کنند.

رستمی گفت: شناسایی اهالی بومی شهرستان اسفراین بر مبنای شماره پلاک ماشین، شماره ملی، گواهینامه و مدارک شناسایی فرد و اتومبیل انجام می شود.

وی طرح فاصله گذاری اجتماعی را مطلوب و نتیجه بخش خواند  و افزود: در نخستین روز اجرای این طرح سبب خلوت شدن جاده شده است.

۱۶ واحد صنفی متخلف پلمب شد

فرماندار اسفراین با اشاره به افزایش بازرسی و کنترل واحدهای صنفی شهرستان در اجرای مصوبه تعطیلی اصناف غیر ضرور گفت: تاکنون ۱۶ واحد صنفی متخلف که موصبه ستاد کرونا را  رعایت نکرده بودند پلمب شد.

رستمی افزود: برخورد با واحد صنفی متخلف بازدارندگی خوبی داشته واین روند با شدت ادامه خواهد داشت.

وی گفت: واحدهای صنفی متخلف تا یک ماه پلمب می شوند در صورت تکرار تخلف، مجازات شدیدتر اعمال می شود.

۱۳ بِدَر ممنوع
فرماندار اسفراین از مردم خواست ازتردد های غیر صرور خوداری کنند تا زنجیره انتقال ویروس هر چه زودتر در شهرستان قطع شود.

رستمی گفت : امسال مراسم ۱۳بدر و تجمع در تفرجگاه هاممنوع است ورودی و خروجی های شهر و تفجرگاها به شدت کنترل می شود.

وی افزود: برای پیشگیری از شیوع کرونا و قطع زنجیزه انتقال ورودی همه بوستانها، پارک و تفرجگاه ها  بسته شده است.

رستمی در ادامه گفت: اقلام اساسی شهرستان تامین شده و دغدغه ای در این زمینه نیست و پیش بینی شده ساعات کار فروشگاه های عرصه مواد غذایی و ضروری در صورت نیاز افزایش یابد و علاوه بر داروخانه شبانه روزی اسفراین  سه داروخانه دیگر ساعت فعالیت خود را تا ۱۲ شب ادامه دهند.

کاهش بستری بیماران کرونایی

وی افزود: از لحاظ شیوع کرونا تا روز جمعه تعداد مبتلان شهرستان به مدت ۲روز است  افزایش نداشته و همان ۵۱ نفر بوده است.

رستمی گفت:  میزان بستری بیماران کرونا در شهرستان کاهش یافته و اکنون فقط ۱۰ درصد تخت های بیمارستاتی اشغال است.

وی گفت: در حوزه نیروی های درمانی نیز  در حال حاضر ۲ پزشک متخصص و یک پرستار از کادر درمان بیمارستان اسفراین که به ویروس کرونا مبتلا شده بودند رو به بهبود است و تا چند روز آینده به جمع کادر درمانی اسفراین بر می گردند.

وی با قدردانی از تلاش رسانه هادر اطلاع رسانی و پیشگیری از ویروس کرونا افزود:برای  اجرای موفق طرح فاصله گذاری اجتماعی نیازمند همکاری و  اطلاع رسانی مستمر رسانه ها هستیم.

بر اساس اعلام دانشکده علوم پزشکی اسفراین تا روز جمعه ۵۱ نفر به ویروس کرونا درشهرستان اسفراین مبتلا شده اند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.  
 

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =