سخت‌گیری بیشتر در کنترل ورودی‌های اسفراین

بجنورد - ایرنا - افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در اسفراین، مسوولان این شهرستان را به کنترل بیشتر و سختگیرانه‌تر ورودی های این شهرستان، به ویژه از سمت شهرستان سبزوار در خراسان رضوی واداشت.

بر اساس آخرین اعلام مسوولان دانشکده علوم پزشکی اسفراین در ظهر پنجشنبه با مثبت شدن آزمایش ۸ نفر دیگر در این شهرستان، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۳۳ نفر رسید و ۳ تن نیز بر اثر این بیماری جان باخته اند.

فرماندار اسفراین پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: در بخش بام و صفی آباد نیز که با خراسان رضوی هم مرز است و ترددهایی از این مسیر به بخش بام و صفی آباد و اسفراین وجود دارد، اقدامات لازم برای پایش بیشتر بر ترددها آغاز شده است.  

طاهر رستمی افزود: در سطح شهر نیز با وجود لغو مصوبه محدودیت ساعات کاری اصناف که براساس تصمیمات ستاد ملی پیشگیری از ویروس کرونا صورت گرفت، بازرسان کمیته امنیت و بهداشت هر روز در بازار حضور دارند و در صورت مشاهده تراکم جمعیت در واحدهای صنفی تذکر می دهند و در صورت رعایت نشدن برخورد قانونی می کنند.

وی گفت: نوروز امسال که به دلیل شیوع ویروس کرونا، متفاوت تر از سالهای پیش است،  مردم باید با پرهیز از مسافرت و بازگشت از سایر استانها به اسفراین، زنجیره انتقال ویروس در این شهرستان را قطع کنند.

وی افزود: مسافرت ها سبب ادامه چرخه انتقال ویروس از افراد ناقل بیماری که هیچ علامتی ندارند به دیگران می شود و این امر سبب افزایش آمار مبتلایان در شهرستان خواهد شد.

فرماندار اسفراین با دعوت از مردم برای در خانه ماندن برای در امان ماندن از ابتلا به ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری گفت: تحقق این امر نیازمند همراهی و همکاری مردم است.

برخی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند
رستمی گفت: با وجود هشدارهای داده شده برای پرهیز از حضور در تجمعات و خیابانها، هنوز بخشی از مردم این موضوع را جدی نگرفته اند و با رعایت نکردن به توصیه های بهداشتی در روزهای پایانی سال در تجمعات پرتعداد خیابانها و بازار حضور دارند و به چرخش انتقال ویروس کمک می کنند.

فرماندار اسفراین با بیان اینکه مهمترین اصل در قطع چرخه انتقال ویروس کرونا،  پرهیز از حضور در اجتماعات است، افزود: اگر همراهی مردم در قطع زنجیره انتقال ویروس نباشد، تلاش های مجموعه بهداشت و  درمان شهرستان به تنهایی اثرگذار نخواهد بود.

افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی
 فرماندار اسفراین گفت: تمام تلاش خود را برای تامین زیرساخت های درمانی شهرستان انجام داده ایم و اکنون ۲ بخش بیمارستان امام خمینی(ره)  به بحث کرونا اختصاص یافته و کلینیک تخصصی شهرستان نیز تجهیز و به ظرفیت تخت های بیمارستان شهرستان افزوده شده است.

رستمی با اظهار امیدواری نسبت به همکاری مردم برای نرسیدن شهرستان به وضعیت اضطرار، افزود: بیمارستان تک تخصصی شهرستان (بلوک زایمانی) و یک ورزشگاه نیز برای شرایط اضطراری بحران کرونا در اسفراین در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در روستاها نیز ستاد پیشگیری از شیوع کرونا تشکیل شده و معابر و مناطق شلوغ ضدعفونی و مسافران ورودی به روستاها از مبادی خراسان رضوی کنترل می شوند.

اکنون ۸ نفر از مبتلایان به کرونا در بیمارستان امام خمینی اسفراین بستری هستند و ۱۱ نفر نیز به صورت سرپایی به درمان خود ادامه می دهند.

شهرستان ۱۳۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد و از جنوب به شهرستان های سبزوار و جوین در خراسان رضوی متصل است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha