اعمال محدودیت تردد از بامداد جمعه در خراسان جنوبی

۷ فروردین ۱۳۹۹، ۲۰:۵۹
کد خبر: 83728937
اعمال محدودیت تردد از بامداد جمعه در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی از اعمال محدودیت‌های گسترده در ترددهای بین شهری از ساعت صفر روز جمعه هشتم فروردین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: این محدودیت‌ها از ساعت صفر جمعه هشتم فروردین آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۵ فروردین ادامه دارد. 

وی تاکید کرد: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و ممنوعیت تردد که به جهت قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا ابلاغ شده، از ورود مسافران و گردشگران غیربومی قاطعانه جلوگیری می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: بهتر است مسافران هرچه زودتر نسبت به برگشت به محل زندگی خود اقدام کنند. 

وی همچنین امشب با حضور در برنامه شکست کرونا شبکه خاوران، کلیات این دستورالعمل را برای مردم تشریح کرد.

تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی امروز (پنجشنبه) با شناسایی ۱۴ مورد مثبت جدید، به ۲۳۹ نفر رسید.

این بیماری تاکنون ۲۲ فوتی در خراسان جنوبی داشته و تمامی ۱۱ شهرستان استان را درگیر کرده است.

براساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۲۳۴ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.

۱۰ هزار و ۴۵۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا تاکنون در کشور بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافت تاکنون به بیش از ۱۹۰ کشور جهان سرایت کرده است.

وزیر کشور هم امروز با صدور بیانیه‌ای بر الزام توجه به هشدارهای مراقبتی و رعایت نکات بهداشتی توسط عموم هموطنان تاکید کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در این بیانیه نوشت: دولت جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا با تشکیل ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصمیمات مناسبی، متناسب با شرایط و اقتضائات زمانی و مکانی گرفت و با همکاری اکثریت مردم به ویژه کادر ایثارگر درمانی و پزشکی کشور که با محدودیت‌های ناشی از تحریم ظالمانه روبرو بودند، توانست به موفقیت های قابل توجهی دست یابد.

وی افزود: اما متاسفانه با وجود اعتقاد و تاکید مقامات عالی کشور به عدم ایجاد محدودیت‌های بیشتر و تزاحم و تصدیع برای عموم مردم، شاهد هستیم تعداد معدودی از هموطنان بدون توجه به هشدارها و تذکرات بهداشتی لازم، اقدام به رفتارهایی کردند که موجبات اعتراض و شکایت و گلایه مردم عزیز را در پی داشت، لذا طبق دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی مقرر گردید از امروز مقررات جدی تری نسبت به آن دسته از هموطنان که نسبت به تذکرات ایمنی بخش و بهداشتی توجه لازم ندارند و موجبات ناراحتی و تکدر سایر هموطنان و همچنین شیوع بیماری و کم اثر کردن زحمات طاقت فرسای مدافعان سلامت در بیمارستان ها و درمانگاه‌ها را فراهم آورده اعمال شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha