رییس قوه قضاییه: همه باید از نظرات کارشناسی حمایت کنند

بیرجند - ایرنا - رییس قوه قضاییه با اشاره به نظرات کارشناسان که بر اعمال محدودیت‌ها تاکید دارند گفت: همه باید از نظرات کارشناسی برای مقابله با کرونا حمایت و در راستای اجرای مصوبات تلاش کنند.

به گزارش شامگاه پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی در تماس‌ تلفنی با استاندار خراسان جنوبی از آخرین اقدامات استان در راستای مقابله با کرونا مطلع شد.

وی با تاکید بر اعمال محدودیت‌ها، افزایش مداخلات حداکثری مؤثر و محدودیت در تردد که از ابتدا مورد اجماع کارشناسان و متخصصان بوده است گفت: باید محدودیت‌های مؤثر و مداخلات حداکثری مصوب، به نحو شایسته اجرایی و عملیاتی شود. 

رییس قوه قضاییه با اشاره به تجربه موفق برخی مدیران استانی که طبق نظرات کارشناسان ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا سخت‌گیری‌های بیشتری را در مناطق تحت مدیریت خود اجرا کرده بودند ادامه داد: در طول این مدت شاهد بوده‌ایم، هر جایی که مدیران منطقه‌ای و استانی محدودیت و سختگیری‌های بیشتری اعمال کرده‌اند، آن منطقه به لحاظ کنترل بیماری و شیوع کمتر آن، مؤثرتر عمل کرده و این دلیلی بر صحت نظر کارشناسان است.

وی ضمن ابلاغ سلام ویژه به مردم و مسوولان استان خراسان جنوبی، ابراز امیدواری کرد: ان شاء الله با عادی شدن شرایط کشور در اولین فرصت به استان سفر و با مردم عزیز و مسوولان استان دیدار کند.

استاندار خراسان‌ جنوبی نیز در این ارتباط تلفنی به تشریح اقدامات استان در راستای مدیریت شرایط موجود پرداخت.

همچنین محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از اعمال محدودیت‌های گسترده در ترددهای بین شهری از ساعت صفر روز جمعه هشتم فروردین خبر داد.

وی افزود: این محدودیت‌ها از ساعت صفر جمعه هشتم فروردین آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۵ فروردین ادامه دارد. 

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و ممنوعیت تردد که به جهت قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا ابلاغ شده، از ورود مسافران و گردشگران غیربومی قاطعانه جلوگیری می‌شود.

تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی روز پنجشنبه هفتم فروردین با شناسایی ۱۴ مورد مثبت جدید، به ۲۳۹ نفر رسید.

این بیماری تاکنون ۲۲ فوتی در خراسان جنوبی داشته و تمامی ۱۱ شهرستان استان را درگیر کرده است.

براساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۲۳۴ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha