ورودی و خروجی بیرجند به طور کامل کنترل می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار بیرجند گفت: ورودی و خروجی‌های شهر بیرجند به طور کامل کنترل می‌شود و کار غربالگری و سایر اقدامات لازم توسط دستگاه‌های ذیربط در دست انجام است.

سعید برقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه هنوز بخشی از مردم به طور کامل درخصوص لزوم مقابله با ویروس کرونا، متقاعد نشده‌اند و هشدارهای ایمنی در زمینه این بیماری خطرناک را جدی نمی‌گیرند.

وی اظهار داشت: قبل از سال جدید هم در فرودگاه و پایانه مسافربری بیرجند تب سنجی و غربالگری مسافران ورودی به استان را انجام دادیم و با کمک شهرداری کار ضد عفونی و گندزدایی اماکن مختلف انجام شده است که سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی هم در این زمینه مشارکت دارد.

معاون فرماندار بیرجند بیان کرد: با توجه به رصدهایی که انجام شده بعضی از مردم هنوز ملاحظات لازم برای مقابله با کرونا را رعایت نمی‌کنند و در حوزه نانوایی‌ها جلسات مختلفی را برای رعایت مسائل بهداشتی برگزار کرده‌ایم که گزارش‌هایی مبنی بر جدی نگرفتن مسائل بهداشتی توسط بعضی از نانوایی‌ها دریافت شده است.

وی گفت: صدا و سیما و سایر رسانه‌ها برای اطلاع رسانی به مردم درخصوص کرونا ورود خوبی داشته‌اند و بیش از ۶۰ درصد مردم نکات بهداشتی و در خانه ماندن را رعایت می‌کنند اما همان تعدادی که رعایت نمی‌کنند سبب می‌شوند زمان مهار بیماری کرونا به تعویق بیفتد.

برقی اظهار داشت: مردم باید تردد در داخل شهرها را به حداقل برسانند و هنگام حضور در فروشگاه‌ها فاصله لازم برای جلوگیری از شیوع کرونا را با دیگر افراد حفظ کنند چون با حفظ فاصله ویروس امکان کمتری برای سرایت و انتقال دارد.

وی گفت: از همه مردم تقاضا داریم برای حفظ سلامتی خود تا جای ممکن از تردد در شهر و مکان های پرجمعیت خودداری کنند و باور غلطی وجود دارد که جوانان چون سیستم ایمنی قوی دارند به کرونا مبتلا نمی‌شوند در حالی که گزارش‌هایی از فوت افراد زیر ۵۰ سال در مرکز استان و شهرستان‌ها داشتیم و جوانان هم گرفتار این ویروس شده‌اند.

معاون فرماندار بیرجند افزود: حتی اگر کودکان، نوجوانان و جوانان به ویروس کرونا مبتلا نشوند اما ناقل هستند و باید برای رعایت حال بزرگسالان و جلوگیری از انتقال ویروس به افراد دارای سن بالا و بیماری زمینه‌ای، موارد بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار خراسان جنوبی هم از اعمال محدودیت‌های ویژه در سطح کشور و استان همزمان با موج دوم تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: محدودیت‌ها در سطح کشور به صورت ملی اعمال خواهد شد.

محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تشکر از افرادی که توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و برای پیشگیری از ابتلا به بیماری در خانه مانده‌اند افزود: اعمال این محدودیت‌ها به جهت بی‌مبالاتی و عدم توجه درصد اندکی از افراد جامعه است که توصیه‌های بهداشتی را جدی نگرفته‌اند.

تعداد موارد مثبت کرونا در استان خراسان جنوبی با ۸ مورد افزایش در روز چهارشنبه ششم فروردین ماه به ۲۲۵ بیمار رسید.

براساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۷۷ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند.

تمامی ۱۱ شهرستان استان مرزی خراسان جنوبی درگیر با کرونا هستند و شهرستان‌های بیرجند، طبس، زیرکوه، قاینات و فردوس بیشترین میزان ابتلا را دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =