شهروندان تهرانی از حضور در بوستان‌ها خودداری کنند

تهران_ ایرنا_ رییس سازمان پیشگیری مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به حضور شهروندان در اماکن عمومی به ویژه بوستان ها گفت: از شهروندان می خواهیم از تجمع در این اماکن پرخطر پرهیز کنند.

پنجمین نشست روسای کارگروه های تخصصی ستاد مبارزه با کرونا در شهرداری تهران به صورت مجازی برگزار شد و طی آن گزارش آخرین فعالیت ها و برنامه های پیش روی شهرداری تهران مورد بحث و بررسی و اتخاذ تصمیم قرار گرفت.

به گزارش روز سه شنبه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در این جلسه به حضور پر خطر شهروندان در اماکن عمومی از جمله بوستان های شهری با توجه به ایام تعطیلات و آغاز فصل بهار اشاره شد و به شهروندان توصیه شد که از تراکم حضور در بوستان های شهری خودداری کنند.

 رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران وعضو شورای فرماندهی ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران، اعلام کرد: با توجه به در پیش بودن روز طبیعت موضوع کنترل و ممنوعیت حضور در این بوستان ها و فضای سبز مورد بررسی قرار گیرد.

رضا کرمی محمدی همچنین در خصوص فعالیت فروشگاه های شهروند گفت: مقرر شد فروش آن لاین تقویت و برای جلوگیری از تراکم حضور شهروندان در پای صندوق های پرداخت تدابیری از جمله اختصاص صندوق ویژه سالمندان پیش بینی شود.  

بر اساس این گزارش همچنین به موضوع خسارت های وارده به شهرداری تهران در طول اسفندماه و احتمال تداوم آن در فروردین و اردیبهشت ماه اشاره و مقرر شد راهکارهای جبرانی برای ترمیم پیامد خسارت های اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین در این جلسه اعلام شد که متاسفانه شمار معتادان متجاهر در بوستان ها و برخی اماکن افزایش یافته و ازهمین رو نیاز است که نسبت به دریافت کمک های دولتی برای مدیریت این بخش اقدام کرد.  

در ادامه جلسه در خصوص ارتباطات بین المللی و بهره گیری از کمک های خارجی عنوان شد که محموله اهدایی از شهر پکن تحویل شهرداری تهران شده است و شهردار تهران نیز با کلان شهرهای درگیر این موضوع در ارتباط است 

در عین حال موضوع اطلاع رسانی در خصوص شیوه های پیشگیری و مقابله از طریق رسانه های جمعی و تبلیغات محیطی در سطح شهر همچون گذشته ادامه دارد.

براساس یافته های آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز، یکهزار و ٧٦٢ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ٢٤ هزار و ٨١١ نفر رسید.

تاکنون هشت هزار و ٩١٣ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند روز به روز در حال افزایش است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در کشور به یکهزار و ٩٣٤ نفر رسید.

تا صبح امروز بیش از ۴۱ میلیون نفر در غربالگری کرونا و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا مشارکت کرده اند.

توصیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه مشارکت مردم برای شرکت در تست غربالگری ویروس کرونا از طریق سامانه salamat.gov.ir است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =