۲۳ بهمن ۱۳۹۸، ۱۲:۰۸
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83671815
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کنایه بایدن به ترامپ: با «میکی ماوس» هم پیروز می‌شویم
عکس منتشر شده در رسانه‌های آمریکایی بعد از سخنان کنایه آمیز بایدن

تهران - ایرنا - جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا و نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در سخنانی کنایه آمیز گفت: دموکرات‌ها حتی با نامزد کردن میکی ماوس هم می‌توانند در انتخابات در مقابل دونالد ترامپ پیروز شوند.

به گزارش تارنمای آمریکایی هیل، بایدن که از نامزدهای امیدوار به پیروزی در  انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا است، روز سه شنبه با استفاده از این شخصیت کارتونی معروف به ترامپ طعنه زد.

وی که با «مورنینگ جو» مجری شبکه خبری «ام اس ان بی سی» مصاحبه می کرد درباره رقابت های انتخاباتی کاخ سفید ۲۰۲۰ گفت: این یک ماراتن است. فکر نمی کنم در گذشته کسی به طور دقیق توانسته باشد پیش بینی کند که چه کسی پیروز خواهد شد.

بایدن درباره پیش بینی  جیمز کارویل مفسر سیاسی حزب دموکرات که درباره نامزدی برنی سندرز سناتور آمریکایی هشدار داده بود، گفت درباره شکست نامزدهای دموکرات اظهارنظر نمی کنم. فکر می کنم که شما این را می دانید که ما می توانیم حتی با نامزد کردن میکی ماوس هم در مقابل ترامپ پیروز شویم.

کارویل درباره سندرز گفته بود مردم به یک سوسیالیسم رای نمی دهند و این سوال را مطرح کرده بود که آیا فکر نمی کنید با نامزدی برنی سندرز حزب دموکرات شکست بخورد؟

این مفسر سیاسی روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه «ام اس ان بی سی» گفته بود، رای دهندگان سیاه پوست به دنبال کسی هستند که واقعا درباره چیزهایی حرف بزند که در زندگی روزمره مهم هستند. آنها علاقه ای به سوسیالیسم و انقلاب و همه چیزهای احمقانه ای که می شنوید، ندارند.

اظهارات بایدن قبل از برگزاری انتخابات مقدماتی ایالت نیوهمپشایر مطرح شد. نتایج این انتخابات نشان داد سندرز در این انتخابات پیروز شد و  بایدن با اختلاف زیادی در انتهای جدول قرار گرفت.

پته بوتیجیج دیگر رقیب انتخاباتی سندرز در رده دوم، ایمی کلوبشار سناتور دموکرات از ایالت مینه سوتا در رده سوم و الیزابت وارن سناتور دموکرات ایالت ماساچوست آمریکا در رتبه چهارم قرار گرفت.

بایدن که از وی انتظار می رفت ضعف انتخاباتی در ایالت آیوا را در نیوهمپشایر جبران کند، بار دیگر چهره ای ضعیف از خود نشان داد و در قعر جدول قرار گرفت.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده خواهد بود که قرار است ۱۳ آبان ۹۹ (سوم نوامبر ۲۰۲۰) برگزار شود.

ترامپ خود گفته است ترجیح می‌دهد رقیب نهایی او در انتخابات آتی، مایکل بلومبرگ میلیارد باشد و تمایل ندارد با سندرز روبرو شود زیرا سندرز هوادارانی واقعی در آمریکا دارد.

خلق شخصیت کارتونی و برنده جایزه اسکار  میکی ماوس که توسط شرکت والت دیزنی تولید شده است، در سال ۱٩٢٨ اتفاق افتاد. صداپیشگی میکی ماوس تا سالها توسط خود والت دیزنی انجام می شد.

میکی ماوس در سال ۱۹۷۸ به اولین شخصیت کارتونی تبدیل شد که ستاره ای مخصوص در پیاده روی مشاهیر هالیوود پیدا کرد. ستاره ای نیز در این پیاده رو در سال ۲۰۰۷ به دونالد ترامپ تعلق گرفت.

سخنان بایدن باعث شد که میکی ماوس بار دیگر در اینترنت ترند شود و البته این بار این ترند شدن ارتباطی به شرکت والت دیزنی نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha