۲۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۳
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 83671668
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپ: ترجیح می‌دهم با سندرز رقابت نکنم

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته است ترجیح می‌دهد رقیب نهایی او در انتخابات آتی، مایکل بلومبرگ میلیاردر باشد و تمایل ندارد با برنی سندرز روبرو شود زیرا سندرز هوادارانی واقعی در آمریکا دارد.

به گزارش روز چهارشنبه تارنمای شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا، ترامپ می گوید که مایکل بلومبرگ ، نامزد میلیارد دموکرات ها،  طرفدارانش را با پول می خرد اما برنی سندرز هواخواهانی واقعی دارد.
بسیاری از رأی دهندگان در انتخابات درون حزبی روز گذشته در ایالت نیوهمپشایر این امیدواری را برانگیخته اند که دموکرات ها می توانند ترامپ را شکست دهند.

سناتور برنی سندرز به عنوان پیشتاز انتخابات ایالت نیوهمپشایر توانسته توجه بسیاری از هواداران دموکرات را به خود جلب کند. از سوی دیگر در حالیکه «جو بایدن» معاون رییس جمهوری پیشین ایالات متحده در رای گیری ها سقوط کرده، «مایکل بلومبرگ» میلیاردر و شهردار پیشین نیویورک با صرف ده ها میلیون دلار از ثروتش در نظرسنجی های ملی صعود کرده است.

ترامپ هم در انتقادی پرشور در خصوص اظهارنظرهای بلومبرگ در سال ۲۰۱۵ که از عملکرد پلیسی با کلیشه های نژادپرستانه اش در نیویورک دفاع کرده بود، گفت که ترجیحش رویارویی با این تاجر میلیاردر است تا سناتور سندرز. وی با اشاره به هواخواهان سندرز تاکید کرد اینها همان طرفدارانی هستند که در سال ۲۰۱۶ هم برای سناتور «هیلاری کلینتون» چالش های بسیاری درست کردند.

ترامپ در نشست خبری در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «صادقانه بگویم من رقابت با بلومبرگ را به رویارویی با سندرز ترجیح می دهد. زیرا سندرز طرفدارانی واقعی دارد، خواه از او خوشتان بیاید یا خیر. من فکر می کنم این حرفها وحشتناک باشد، اما او طرفدار دارد. حال آنکه بلومبرگ تنها با پول هواخواه می خرد».

در حالی که دموکرات ها به این می اندیشند چه کسی باید در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) مقابل ترامپ رقابت کند، بسیاری از رای دهندگان نظر خود را در مورد بهترین گزینه برای کنار زدن ترامپ اعلام کرده اند. روز سه شنبه نتایج نظرسنجی ان بی سی نیوز از نیوهمپشایر نشان داد که ۶۲ درصد از دموکرات ها خواهان کاندیدایی هستند که بتواند ترامپ را شکست دهد، در حالی که ۳۴ درصد دیگر نامزدی کسی را می خواهند که به خواسته هایشان توجه کند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =