۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۲
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83645074
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۲۰ میلیارد ریال خدمات به عشایر استان کرمان ارائه شد

جیرفت - ایرنا - جانشین سپاه ثارالله کرمان با بیان اینکه ۲۲۰ میلیارد ریال خدمات به عشایر این استان ارائه شده گفت: اینها بخشی از برکات برگزاری یادواره شهدای عشایر است.

سردار محمد مطهری روز پنجشنبه در نخستین یادواره شهدای عشایر استان کرمان افزود: کرمان ظرفیت‌های زیادی دارد و پس از شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی همه مشاهده کردند که این استان چه ظرفیت بالایی در بحث نیروی انسانی دارد.
وی با اشاره به خدمات‌رسانی به مناطق عشایر نشین استان کرمان ادامه داد: امروز شبکه تلفن همراه، ۶۵ منطقه عشایر نشین استان را پوشش می‌دهد.
وی با بیان اینکه ۱۵۰ سرویس بهداشتی در مناطق عشایرنشین شمال و جنوب کرمان توزیع شده است گفت: همچنین طرح بیابان‌زدایی با اعتباری افزون بر ۱۴ میلیارد ریال در این مناطق اجرا شده است.
جانشین سپاه ثارالله کرمان به ارائه خدمات درمانی عشایری اشاره کرد و اظهار داشت: انواع خدمات درمانی همچون ویزیت رایگان بیماران در قالب اردوهای جهادی برای پنج هزار و ۲۰۰ نفر، بخش دیگری از برکات یادواره شهدای عشایر استان کرمان است.
وی همچنین با اشاره به خدمات عمرانی عشایری تصریح کرد: ۶ مدرسه در مناطق عشایرنشین احداث شده و در بحث تامین و حفظ منابع آبی عشایر نیز تعداد ۱۵ چشمه قنات مرمت شده است.
سردار مطهری با بیان اینکه آموزش فرزندان عشایر از اهمیت زیادی برخوردار است گفت: ۲ هزار و ۴۵۰ دست لباس فرم مدرسه و یکهزار و ۲۰۰ بسته نوشت افزار بین دانش‌آموزان عشایر کرمان توزیع شده است. 
وی با بیان اینکه دامداری پایه و اساس زندگی عشایری است افزود: برای جلوگیری از ورود خسارتهای دامی، تعداد ۲۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین عشایر استان، رایگان واکسیناسیون شدند.

یادواره یکهزار و ۲۰۰ شهید عشایر استان کرمان با حضور محمدجواد فدائی استاندار کرمان، فرماندهان نظامی و انتظامی، ائمه جمعه، مدیران، سران طوایف و جمع زیادی از مردم در مصلی جیرفت برگزار شد.
۱۷ شهرستان عشایر نشین در استان کرمان وجود دارد.
 

سرخط اخبار استان‌ها