عشایر نقش ارزنده‌ای در دفاع مقدس داشتند

جیرفت - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه عشایر نقش ارزنده‌ای در دفاع مقدس داشتند ،گفت: حضور جامعه عشایری علاوه بر پاسداری از مرزهای کشور در فعالیت‌های اقتصادی تاثیرگذار است.

محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در یادواره شهدای عشایر استان کرمان ضمن قدردانی از متولیان برگزاری این مراسم افزود: امیدواریم یادواره شهدای عشایر، نقطه شروعی برای فعالیت‌های بعدی ما باشد.
وی به موقعیت عشایر استان کرمان به ویژه در عرصه ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: عشایر قشری زحمتکش هستند و همواره سعی کردند کمترین بار  و هزینه را به  جامعه تحمیل کنند.

استاندار کرمان با بیان اینکه عشایر در ایجاد وحدت‌ و حفظ مرزهای کشور تاثیرگذار هستند اظهار داشت: این قشر عزیز همچنین نقش موثری در فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی داشته اند.
وی گفت: جمعیت عشایر استان کرمان ۱۱۰ هزار نفر است و یکهزار و ۲۰۰ شهید تقدیم نظام و انقلاب کردند و با مشارکت ۱۸ و نیم درصدی نسبت به شهدای عشایر کشور، سهم زیادی در دفاع از اسلام داشته‌اند.
فدائی به جایگاه شهدا در جامعه اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: شهادت هدف نیست بلکه وسیله ارزشمندی برای حفظ اسلام و اجرای حق و عدالت است و شهید با نثار خون خود درخت اسلام را آبیاری می‌کند و درواقع اگر شهید نبود اسلام هم نبود.
استاندار کرمان تصریح کرد: امیدواریم این مراسم ارزشمند، برکات زیادی برای استان کرمان به همراه داشته باشد.

یادواره یکهزار و ۲۰۰ شهید عشایر استان کرمان با حضور استاندار کرمان، فرماندهان نظامی و انتظامی، ائمه جمعه، مدیران، سران طوایف و جمع زیادی از مردم در مصلی جیرفت برگزار شد.
۱۷ شهرستان عشایر نشین در استان کرمان وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها