۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۳:۴۶
کد خبر: 83549794
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

ساخت ربات کارگر پرنده

۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۳:۴۶
کد خبر: 83549794
ساخت ربات کارگر پرنده

تهران- ایرنا - محققان آکادمی علوم چین یک ربات پرنده ساختند که قادر است عملیات نگهداری و تعمیر ساختمان‌های بلندمرتبه را با حداقل مخاطره انجام دهد.

به گزارش ساینس دیلی، این ربات جدید پیشرفت‌های قابل توجهی را در ایمنی و کارآیی به نمایش می‌گذارد. این ربات با استفاده از یک موتور گردشی پهپاد قادر است پرواز کند و عملیات مختلفی را ضمن پرواز به انجام برساند.
این ربات در مقایسه با ربات‌های بالارونده، کارآیی بیشتری دارد و  از برخورد با موانع اجتناب می‌کند. همچنین قادر است از روی شیارها و شکاف‌های موجود در دیوارهای ساختمان پرواز کند. این ربات به‌گونه‌ای طراحی شده است که تمام نیروی برخورد آن بدون نیاز به حسگرهای نیرو، به طور بسیار دقیق کنترل می‌شوند.
محققان عملکرد این ربات پرنده را در آزمایشات مختلفی مورد بررسی قرار دادند. برای مثال توانستند از این ربات برای تعمیر و آزمایش عملکرد یک سوییچ نصب شده روی دیوار استفاده کنند یا با استفاده از آن یک دیوار شیشه‌ای را جابه‌جا کنند.
انتظار می‌رود این ربات پرنده به زودی به عنوان یک ابزار کارآمد در نگهداری سازه‌ها و همچنین کاربردهایی از قبیل نمونه‌گیری برای تحقیقات علمی، مورد استفاده قرار گیرد.
این فناوری جدید در کنفرانس بین‌المللی IEEE/RSJ در رابطه با ربات‌ها و سیستم‌های هوشمند در ماکائو رونمایی شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha