از ظریف حمایت و رفتارهای غیر منطقی آمریکایی ها را محکوم می‌کنیم

تهران - ایرنا - رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما از وزیر امورخارجه حمایت و تشکر می‌کنیم و رفتارهای غیرعقلایی و غیر منطقی آمریکایی‌ها را محکوم می‌کنیم؛ رفتارهایی که مسلما از استیصال، ناتوانی و بن‌بستی در سیاست خارجی آنها خبر می‌دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز (چهارشنبه)  مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک و تهنیت روز عرفه و اعیاد متبرکه قربان و غدیر و تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت حضرت امام محمدباقر(ع) اظهار داشت: اقتدار جمهوری اسلامی، نیروهای مسلح و خصوصا سپاه پاسداران موجب افتخار ملت و همگرایی بیشتر مردم است و مسئولین با دلگرمی بیشتر می توانند به اتکای این اقتدار با کشورهای دیگر گفت وگو و تعامل سازنده داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: از خداوند متعال میخواهیم قلوب همه ما را به انوار محبت و معرفت خویش و انوار و محبت اهل بیت هر روز بیش از پیش منور بفرماید.

آیت الله لاریجانی افزود: ایام دعا در عرفه و شب عید سعید قربان، بستر و ظرف بسیار ارزشمندی است برای بندگان خدا که طریق تقرب الی الله را طی کنند و تلاش کنند در این جهت که عبودیت را که حقیقتش و کنهش ربوبیت است برای خودشان به هر درجه ای که ممکن است، ظاهر سازند. ایام الله خاص از ناحیه حق تعالی برای همین وضع شده است که بشر استفاده کند، مخصوصا بعد از ظهر روز عرفه را که ان شا الله، مومنین برای یکدیگر دعا کنند و برای بهبود حال خودشان و زدودن گرفتاری هاشان یکدیگر را فراموش نکنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نکته اولی را که میخواهم عرض کنم، اقدام شجاعانه نیروی دریایی سپاه است در توقیف کشتی انگلیسی که بر خلاف مقررات بین المللی عمل کرده بود، این اقدام واقعا شجاعانه بود و برای هشدار به کشورهایی همچون انگلیس و آمریکا، لازم بود که گمان نکنند هنوز آن سلطه قرن نوزدهمی خودشان را دارند و می توانند در هر نقطه ای به مردم کشورها ظلم و اجحاف کنند. در بعد دیگر این اقدام یک پاسخ کاملا منطقی و عقلایی بود به رفتار نادرست آنها در توقیف کشتی ایرانی در تنگه ی جبل الطارق. این درس بسیار آموزنده ای است برای کشورهایی که به جمهوری اسلامی تعدی می کنند. بحمدالله اقتدار جمهوری اسلامی، نیروهای مسلح و مخصوصا .سپاه پاسداران موجب افتخار ملت و همگرایی بیشتر مردم است و مسئولان با دلگرمی بیشتر می توانند به اتکای به این اقتدار با کشورهای دیگر گفتگو کنند و تعامل سازنده داشته باشند

آیت الله لاریجانی در ادامه با اشاره به وضعیت استکبار جهانی گفت: موضوع دیگر وضعیت بن بستی است که آمریکایی ها در آن گرفتار شده اند و نتیجه این بن بست، استیصال و درماندگی است که یکی از جلوه هایش تحریم وزیر خارجه کشورمان است. ما در اینجا هم از آقای دکتر ظریف حمایت و تشکر می کنیم و هم رفتارهای غیرعقلایی و غیر منطقی آمریکایی ها را محکوم می کنیم. رفتارهایی که مسلما از استیصال، ناتوانی و بن بستی در سیاست خارجی آنها خبر می دهد. آنها گمان می کردند با اعمال فشار، جمهوری اسلامی به پای میز مذاکره می آید و مدت های مدیدی با انواع ترفندها می خواستند به این خواسته شان برسند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز جمهوری اسلامی مقتدرتر و منسجم تر در مسیر اهداف خود ایستاده است و هیچ گاه تسلیم زور نمی شود. لذا آمریکایی ها به این حرکات غیر مقبول بین المللی روی آورده اند و وزیر خارجه یک کشور که سخنگوی بین المللی آن کشور است را تحریم می کنند.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه این حرکت دشمنان انقلاب، موجب انسجام و وحدت بیشتر در کشور ما شده و حمایتی که از وزیر امور خارجه انجام شد، نشانگر فهم و بصیرت ملت ما است، افزود: مسئولین ما هم در این موضوع، هم نوا و هم جهت هستند و پاسخ محکمی به آمریکایی ها دادند. آقای ترامپ با این حرکت های غیرمنطقی و خارج از عرف بین الملل خودش نمی تواند کاری را به پیش ببرد و انشا الله مشکلاتی که برای کشور ما ایجاد کرده اند، با وحدت و انسجام داخلی، با تلاش بیشتر و اتکا به نیروهای داخلی و استفاده از سرمایه های درونی، پشت سر خواهیم گذاشت. مسلما پیروزی از آن ملتی است که استقامت دارد و با توکل به خدا، نصر الهی نصیب آنها خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha