۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83393454
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ترس عامل بازدارنده در اجرای امر به معروف است

سمنان- ایرنا- معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: ترس از منتشر شدن فیلم و احتمال زد و خورد عوامل بازدارنده در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

حجت الاسلام روح الله میرزایی روز شنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر، افزود: بر اساس تحقیق هایی که مرکز پژوهش های دانشگاه تهران در اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ در کشور انجام داد، ۸۰ درصد پرسش‌شوندگان در کشور خواستار گسترش نیکی در جامعه هستند.

معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور تصریح کرد: ۸۰ درصد پرسش‌شوندگان به دلیل ترس ناشی از انتشار فیلم‌شان در زمان اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در شبکه های اجتماعی و احتمال زد و خورد از اجرای این فریضه هراس دارند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در این آمار بیان شده است که ۵۰ درصد پرسش‌شوندگان خواهان اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستند.

توجه به قدرت رسانه در احیای امر به معروف

میرزایی تصریح کرد: قدرت رسانه‌های خارجی برای اجرای رویکردهای ضدانقلابی و ترویج بی‌حجابی زیاد است که در این وادی باید از ظرفیت رسانه های داخلی برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بهره برد.

وی اضافه کرد: شناخته شدن جایگاه امر به معروف در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و اجرای این طرح کاربردی از سوی مردم باید انجام شود.

معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص به مقوله عفاف و حجاب نیست، بلکه در بخش های مختلف به صورت تخصصی باید برای احیای این فریضه اقدام کرد.

در این آیین، با حضور آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و دیگر مسوولان دستگاه های فرهنگی استان، سرهنگ حمید دامغانی فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) به عنوان دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان منصوب شد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

برچسب‌ها