امر به‌معروف و نهی‌از منکر باید با استدلال و منطق باشد

بندرعباس- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد هرمزگان گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید بر اساس استدلال و منطق عملیاتی شود، لذا بکارگیری روش‌های منسوخ در اجرای این دو فریضه الهی در جامعه بی‌نتیجه است.

احسان کامرانی روز چهارشنبه در آیین معارفه اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس اظهارداشت: دانشگاه به دنبال این است تا با آسیب‌شناسی درجامعه و ارائه راهکار مناسب با در نظر گرفتن تغییرات زمانی بتواند در تحقق برنامه‌ها و سیاست‌های نظام و انقلاب نقش‌آفرینی کند.

وی با تاکید بر لزوم هم‌افزایی ومشارکت دانشگاهیان درعملیاتی کردن امر به معروف ونهی از منکر بیان داشت: دانشگاهیان باید با تقویت بنیه روحی و معنوی و ارتقای توانایی‌های فکری خود بتوانند هر کدام آمرانی موفق در اجرای فریضه باشند.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد هرمزگان با اشاره به شرایط حساس وموقعیت کشور گفت: امروز دیگر شعارزدگی معنا و مفهومی ندارد و باید با عملیاتی کردن برنامه‌ها بتوانیم کشور را در مسیر رشد وتوسعه قرار دهیم.

معاون مطالبه‌گری و اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بازویی محکم برای پیشبرد اهداف این ستاد در استان هرمزگان است.

حجت الاسلام حر گلزاری افزود: دانشگاه آزاد می‌تواند با بکارگیری استادان صاحب‌نظر با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، در احیای مطالبه‌گری همراه ستاد امر به معروف استان باشد.

وی بهرمندی از فعالیت‌های پژوهشی را از نیازهای این ستاد برشمرد و عنوان کرد: پژوهش‌های دانشگاهیان در قالب پایان‌نامه می‌تواند راهکارهای تاثیرگذاری در اجرا و عملیاتی کردن  برنامه‌های ستاد قرار گیرد.

در این نشست در احکامی جداگانه از سوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، احسان کامرانی و سعید مرادپور در احکام جداگانه به عنوان رییس و دبیر این ستاد در دانشگاه آزاد اسلامی منصوب و معرفی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =