۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۸
کد خبر: 83296157
۰ نفر
عموم مردم باید مطالبه گر امر به معروف باشند

ایلام - ایرنا - معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منكر گفت: فریضه مهم امر به معروف و نهی از منكر از جایگاه ارزشی و واقعی خود برخوردار نیست و به این موضوع مهم به صورت سطحی و كلی نگاه می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام روح الله میرزایی گودرزی روز دوشنبه در آئین تودیع و معارفه دبیران جدید و سابق ستاد امر به معروف و نهی از منكر استان ایلام اظهار داشت: مقوله امر به معروف و نهی از منكر نیازمند بازنگری و اصلاح ساختار و توجه به جزئیات به جای كلی نگری است و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر در حال بازنگری دستورالعمل ها و ساختارهای ستاد است.
وی افزود: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر در رویكردهای جدید به سه مبنای مهم ترویج و اشاعه فرهنگ عمومی امر به معروف و نهی از منكر، استفاده از ظرفیت رسانه ها و نیز مطالبه گری مردمی توجه ویژه ای دارد.
میرزایی یادآور شد: وظیفه ستاد احیا، ترویج و ترغیب فریضه امر به معروف و نهی از منكر در بین آحاد و اقشار جامعه است به گونه ای كه همه مردم از طیف های مختلف جامعه عامر به معروف و ناهی از منكر باشند و جامعه به درستی پذیرای این فریضه مهم و واجب الهی باشد.
وی به نقش و قدرت رسانه ها به ویژه فضای مجازی نیز اشاره كرد و گفت: امروزه رسانه و در راس آنها فضای مجازی از قدرت و برد بالایی در مخابره اخبار و اطلاعات دارد كه این ظرفیت بزرگ می تواند در راستای اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منكر و معارف اسلامی به كار گیری شود.
وی اظهار داشت: مطالبه گری و احقاق حقوق مردم نیز از دیگر اهداف ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر است كه اعضای ستاد با حضور در جمع معترضان و با مدیریت اعتراضات و خواسته های مردمی نسبت به رسیدگی و پیگیری مطالبات عمومی اقدام می كنند.
میرزایی تاكید كرد: پیگیری مطالبات مردم و مدیریت عقلانی تجمع ها توسط اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منكر در واقع راه را بر تنگ نظران و معاندانی كه اعتراضات حقوقی اقشار مختلف را مسیری برای جهت بخشی سیاسی و ضربه زدن به نظام و انقلاب می دانند، می بندد.
وی با بیان اینكه سال گذشته در كشور هشت هزار تحصن و تجمع مطالبه گری در كشور صورت گرفت، افزود: این تحصن ها بدون اینكه به یك جریان و آشوب هدایت شده سیاسی همسو با دشمنان نظام تبدیل شود با حضور درست و به موقع اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر و نهادهای مرتبط مدیریت شد و مطالبه های این اقشار تا رسیدن به حق قانونی خود در دست پیگیری و اقدام است.
وی تاكید كرد: باید در ترویج امر به معروف و نهی از منكر در جامعه، استفاده از ظرفیت رسانه ها و نیز پیگیری و مدیریت مطالبات مردمی باید از نظر و ارائه راهكارهای نخبگان بهره گیری شود.
میرزایی افزود: همچنین فریضه امر به معروف و نهی از منكر باید در حوزه های اجتماعی و تخصصی چون مسائل زیست محیطی، تفریحات شاد اما سالم و ... با شبكه سازی ورود كند و تنها به مسائل معارف و دین محدود نشود.
به گزارش ایرنا، در این آئین كه با حضور اعضای ستاد شورای امر به معروف و نهی از منكر استان ایلام برگزار شد سرهنگ جمال شاكرمی به عنوان دبیر جدید ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر استان ایلام جایگزین سردار سید صادق حسینی شد.
7172/6119

سرخط اخبار استان‌ها