۱۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83379784
۱ نفر

برچسب‌ها

۲۵درصد جامعه روستایی و عشایری از بیمه اجتماعی برخوردارند

کرمان - ایرنا - رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: ۲۵درصد از جامعه هدف عضو بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی و عشایری کشور هستند .

اسدالله رازانی روز چهارشنبه در نشست با کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمان افزود: حدد یک میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار روستایی و عشایری کشور برای یک مرتبه خود را در صندوق بیمه اجتماعی کشور بیمه کرده‌اند اما آمار بیمه شده مستمر در حال حاضر یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار است.

وی تصریح کرد: تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال ۸۴ گام مهم و پر ارزشی بود که در دهه سوم نظام جمهوری اسلامی بر داشته شد و توجه و تمرکز ما بر مهمترین مسائل صندوق است و در سال جاری حرکت صندوق پرشتاب تر و بهتر پیگیری می شود.

رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اظهار داشت: این صندوق بر پایه نظام تامین اجتماعی و با هدف رفاه، آرامش و آسایش اقشار روستایی و عشایری تشکیل شده است و مطابق با تعاریف بین المللی خدمات مترقی و استاندارد ارائه می دهد.

وی تصریح کرد: بنای کار ما بر تاسیس مراکز بیشتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در کشور است تا افراد زیادتری از خدمات صندوق بهره ببرند.

رازانی با بیان اینکه ساختار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بر فعالیت کارگزاران است تاکید کرد: در سند راهبردی صندوق پیش بینی شده تا سال ۱۴۰۵، فعالیت مراکز کارگزاری تقویت شود و سیاست ما حمایت و تقویت کارگزاری های است.

وی با اشاره به برخی مشکلات کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر افزود: برای سال جدید تصمیم گرفتیم وام قابل توجهی به کارگزاری ها برای تجهیز دفاتر اختصاص دهیم که در دست تصویب است و کارگزاری ها برای دریافت آن اقدام کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمان گفت: یک میلیون و ۳۰۲ هزار و ۵۵۷ نفر بر اساس آخرین سرشماری در روستاهای کرمان زندگی می کنند که ۴۲ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.

محمد جعفری افزود: ۱۱ هزا رو ۷۲۲ آبادی در کرمان وجود دارد که پنج هزار و ۲۲۱ روستا دارای سکنه هستند که گستره وسیعی از استان شامل خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می شوند.

وی بیان کرد: تعداد بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمان حدود ۷۵ هزار نفر هستند که ۴۲ درصد از جمعیت روستایی و عشایری استان را تشکیل می دهند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمان تصریح کرد: ۶ هزار و ۱۰۰ نفر از بیمه شدگان این صندوق در کرمان از خدمات بازنشستگی و دریافت مستمری بهره می برند.

وی ادامه داد: ۱۱۱ کارگزار روستایی و ۱۱ کارگزار عشایری به روستاییان و عشایر سراسر استان خدمات رسانی انجام می دهند که با توجه به وسعت استان کرمان پوشش بسیار مناسبی دارند.

جعفری با اشاره به اینکه خوشبختانه استقبال از خدمات بیمه صندوق بسیار خوب است اظهار داشت: شهرستان کرمان بیشترین و شهرستان رودبار جنوب کمترین کارگزاری را دارند و اغلب مشکلات کارگزاری ها در حوزه جنوب و شرق استان است.

در این نشست تعدادی از کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمان به بیان نظرات و مشکلات خود پرداختند.

۷۴۳۷/‏‬ ۵۰۵

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =