۱۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۵
کد خبرنگار: 866
کد خبر: 83390268
۰ نفر

برچسب‌ها

یک میلیون و ۱۱۰ هزار روستایی، عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند

یزد - ایرنا - رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشور گفت: یک میلیون و ۱۱۰ هزار روستایی اکنون عضو این صندوق هستند و به صورت مستمر، حق بیمه پرداخت می کنند.

"اسدالله رازانی" روز چهارشنبه در جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد اظهار داشت: علاوه بر این تعداد ۱۰۰ هزار نفر هم شامل ۵۰ هزار بازنشسته و ۵۰ هزار خانواده که سرپرست آنها فوت کرده از مستمری این بیمه استفاده می‌کنند.
وی با اشاره به جهش خدمات دهی در روستاها در دوران بعد از انقلاب اسلامی افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سالهای پایانی دولت اصلاحات و با هدف افزایش شاخص‌ها در مناطق محروم ایجاد شد.
رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشور با بیان محوریت رفع فقر و کاهش نابرابری‌ها در مسیر تقویت ارزشهای دینی از جمله اهداف صندوق تصریح کرد: در این طرح ارزشمند، دو سوم حق بیمه روستاییان توسط دولت و یک سوم باقیمانده توسط روستاییان باید پرداخت شود.
رازانی یکی از چالشهای این صندوق را ناشناخته بودن آن عنوان کرد و ادامه داد: این امر موجب شده تا تنها ۳۰ درصد مسیر را طی ۱۴ سال گذشته طی کنیم و ۷۰ درصد راه باقی بماند بنابر این باید فعالیت‌ها و تلاش‌ها سه برابر شود.
وی برقراری ارتباط با روستاییان را نیازمند اعتماد مردم به بیمه روستایی اعلام کرد و گفت: مأموریت ویژه به دهیاران برای شناسایی افراد بدون بیمه در روستاها توسط استاندار یزد گامی مهم در تقویت این اعتماد خواهد بود.
این مسئول درباره وضعیت صندوق بیمه کشاورزی در استان یزد هم اظهار داشت: در حال حاضر ۲۳ هزار نفر از روستاییان استان یزد بیمه روستایی هستند که ۱۰ هزار نفر از آن‌ها پرداخت بیمه را به صورت مستمر انجام می‌دهند.
رئیس هیأت مدیره صندوق بیمه کشاورزان خاطرنشان کرد: آمارها بیانگر آن است که از مجموع بیمه شدگان کشور ۶۰ نفر برای تمدید اقدام کرده‌اند در حالی که این آمار در استان یزد تنها ۴۰ درصد بوده و باید دلیل فاصله آن با میانگین کشوری بررسی شود.
رازانی به نقش سمن‌ها و خیریه‌ها در کمک به بیمه شدگان با حفظ کرامت انسانی اشاره کرد و افزود: سالانه میانگین ۵۰۰ هزار تومان (ماهانه حداقل ۴۰ هزار تومان) هزینه پرداخت بیمه هر فرد است که با مشارکت خیرین این حق بیمه را برای خانواده‌های بی بضاعت می‌توان به صفر رساند.
وی با تأکید بر لزوم اطلاع رسانی و ایجاد عتماد سازی صندوق بیمه اجتماعی را یادآور شد و گفت: در این نوع بیمه، علاوه بر کشاورزان، روستاییان و عشایر، زنان سرپرست خانوار، ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، رانندگان مرتبط با روستاها و کشاورزان ساکنان شهرها می‌توانند از تعهدات بیمه روستاییان بهره مند شوند.
۱۹۶۸/ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =