ساخت نخستین زائرسرای حرم تا حرم ویژه فرهنگیان کشور در سمنان برنامه‌ریزی شد

سمنان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ساخت نخستین زائرسرای بین راهی حرم تا حرم ویژه فرهنگیان کشور در محور سمنان - دامغان به همت یک فرد خیّر از منطقه امیرآباد دامغان برنامه‌ریزی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدجمال وزیری یکشنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: این اردوگاه به‌ عنوان مرکز آموزشی‌ رفاهی فرهنگیان با توجه به توانمندی موجود در استان در محل اردوگاه ناصر منصوری منطقه امیرآباد دامغان ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی این طرح بیان کرد: اردوگاه منصوری در ده بخش‌آباد، ۱۵ کیلومتر نرسیده به دامغان در سمت شمال جـاده سـمنان - دامغـان قـرار گرفتـه است.

وی اضافه کرد: این زائر سرا به‌منظور استفاده عمومی در اختیار سازمان آموزش و پرورش قرار گرفته و در زمینی به مساحت حدود ۲ و نیم هکتار واقع شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه این طرح شامل باغ بـا درختـان میـوه، سـاختمان اجتماعـات، سـاختمان مـدیریت، سوئیت و سرویس‌های بهداشتی است، گفت: قنات فیخار که از باغ همسایه سمت شمال غربی مجاور اردوگاه خـارج مـی‌شـود بـه‌وسـیله جـوی آب از داخل اردوگاه می‌گذرد و این‌مجموعه را آبیاری می‌کند.

وی افزود: جوی داخل اردوگاه به‌صورت آب‌نمایی با فواره‌ها و نورپردازی لازم جلوه‌ای جالب به منظـره اردوگاه داده که عامل استفاده مردم در ایام تعطیلات و جشن‌ها برای گردش نیز شده است.

وزیری با بیان اینکه در راستای خدمت به مردم منطقه طرح توسـعه ایـن‌ مجموعـه بـه کودکـان بـی‌سرپرسـت اختـصاص یافته است، ابراز داشت: ساخت مجموعه‌ای ورزشی و تربیتی در دستور کار است و اقداماتی برای اخذ زمین بزرگتر برای طرح مجموعه آموزشی و تربیتی کودکان بی‌سرپرست انجام شده تا در مجاورت زمین اردوگاه موجود، زمین اردوگاه جدید واگذار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان بیان کرد: مجموعه یادشده اردوگاهی آموزشی متشکل از واحدهای خوابگاهی، اداری، آموزشی، سلف‌سرویس و سوئیت‌های مسکونی برای اقامت‌های کوتاه‌مدت است که به‌صورت قطعات مختلف با کاربری‌های یادشده تفکیک شده‌ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha