امیریه دامغان صاحب مدرسه ۶ کلاسه خیرساز می‌شود

سمنان-ایرنا- رئیس آموزش و پرورش منطقه امیرآباد دامغان گفت: عملیات احداث مدرسه ۶ کلاسه خیرساز دکتر منصوری، با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال در شهر امیریه آغاز شد.

حمیدرضا هروی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ساخت این آموزشگاه، در راستای بازسازی مدرسه‌های تخریبی این بخش انجام شده است که به این منظور یکی از مدارس تخریبی شهر امیریه تخریب و با کمک خیر، بازسازی شده است.
وی اظهار داشت: این مدرسه با یک هزار متر مربع زیربنا و با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال با مشارکت خیر نیک اندیش دکتر ناصر منصوری و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان احداث خواهد شد.
هروی ادامه داد: ۵۰ درصد این مبلغ توسط فرد خیر و بقیه آن توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هزینه می‌شود. 
وی به امکانات این آموزشگاه اشاره و تصریح کرد: این ساختمان آموزشی در ۲ طبقه و با هدف تامین نیاز فضای آموزشی در دوره متوسطه اول دخترانه احداث خواهد شد. 
هروی اضافه کرد: با احداث این آموزشگاه، تعداد ۹۰ دانش آموز می‌توانند در این فضای آموزشی تحصیل کنند. 
وی افزود: با توجه به مراحل اجرایی و عمرانی طرح، پیش بینی می‌شود این آموزشگاه در شش ماه نخست سال ۹۹ آماده بهره برداری باشد. 
رئیس آموزش و پرورش منطقه امیرآباد دامغان گفت: این آموزشگاه ۶ کلاسه دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد، نمازخانه و آزمایشگاه نیز خواهد بود.
یک هزار و ۳۵۹ دانش‌آموز شامل ۷۳۹ دانش‌آموز پسر و ۶۲۰ دانش‌آموز دختر در ۳۵ آموزشگاه شهری و روستایی منطقه امیرآباد تحصیل می کنند. همچنین ۲۱۰ فرهنگی شامل آموزگار، دبیر، کادر اجرایی و آموزشی کار تعلیم و تربیت دانش‌آموزان این منطقه را برعهده دارند.
بخش امیرآباد به مرکزیت شهر امیریه زیر مجموعه شهرستان دامغان و در ۸۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان قرار دارد.
/۷۴۰۸/۹۸۵۶

اخبار مرتبط