۲۸ فروردین ۱۴۰۳، ۱۷:۳۶
کد خبر: 85446946
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۱ هزار شغل در یزد احیا شد

۲۸ فروردین ۱۴۰۳، ۱۷:۳۶
کد خبر: 85446946
۳۱ هزار شغل در یزد احیا شد

یزد- ایرنا- رییس‌کل دادگستری یزد گفت: بیش از ۳۱ هزار اشتغال با مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان در سال گذشته، حفظ، احیاء و یا ایجاد شد.

به گزارش عصر روز سه‌شنبه روابط عمومی دادگستری یزد، " غلامعلی دهشیری " در تبیین عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان افزود: در سال گذشته در مجموع ۵۰۸ درخواست به دبیرخانه ستاد ارسال که نسبت به سال قبل از آن ۲۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از مجموع درخواست‌های رسیده ۲۱۰ مورد با دریافت مصوبه و ۶۴ درخواست نیز با مکاتبه دبیرخانه حل شد.

این مسئول با بیان اینکه ۴۵ درخواست از سال ۱۴۰۲ در دبیرخانه ستاد در جریان رسیدگی است گفت: ۱۲ درخواست به علت رسیدگی در مراجع قضایی و ۱۳۰ درخواست غیر مرتبط با عدم پیگیری از دستور کار ستاد خارج شده است.

دهشیری گفت: در سال قبل در مجموع ۳۷ جلسه اصلی ستاد، ۴۲ بازدید توسط اعضای اصلی یا اعضای کمیته مقدماتی و جلسات مستمر کمیته مقدماتی برگزار که ماحصل آن صدور ۲۳۰ مصوبه جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی بود.

وی تصریح کرد: از مجموع مصوبات ستاد ۱۳۵ مصوبه که ۶۴ درصد از مصوبات را تشکیل می‌دهد اجرا ۳۶ مصوبه در حال اجرا و ۲۴ مصوبه اجرا نشده است.

رییس کل دادگستری یزد اضافه کرد: مصوبات اجرا نشده مرتبط با برخی بانک‌های خصوصی و سازمان مدیریت امور اراضی است که دلایل خود را دارند اما قطعا دلایل عدم اجرا توسط دبیرخانه ستاد بررسی و شناسایی می‌شود.

دهشیری گفت: از مجموع درخواست رسیده به دبیرخانه ستاد ۷۵ درخواست مربوط به شرکت‌های کاشی و سرامیک، ۵۹ درخواست مربوط به شرکت‌های معدنی،۴۳ درخواست مربوط به شرکت‌های حوزه ساختمان،۴۶ درخواست مربوط به شرکت‌های فولادی،۳۶ در خواست مربوط به شرکت‌های کشاورزی و دامپروری، ۴۱ درخواست مربوط به شرکت‌های موادغذایی و لبنی است.

وی افزود: بر اساس سازمان‌ها و نهادها ۱۴۰ درخواست مرتبط به سازمان صمت،۱۱۰ درخواست مرتبط با بانک‌ها، ۸۰ درخواست مرتبط با گمرک،۴۶ درخواست مرتبط با شرکت شهرک‌های صنعتی،۳۸ درخواست مرتبط با آب منطقه‌ای،۳۴ درخواست مرتبط با راه و شهرسازی بوده است.

استان یزد یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha