خفت‌گیری، این بار مسافران مرد طعمه شدند

تهران بزرگ - ایرنا - آرمان می‌گوید: تحت پوشش مسافرکشی فقط از مردها خفت گیری می‌کردیم، چون حساسیت جامعه روی زنان بیشتر است.

به گزارش ایرنا، تقریبا روزی نیست که خبری از کشف سرقت، موبایل قاپی و خفت گیری در رسانه‌ها منتشر نشود؛ اما صحبت‌های آرمان ۱۸ ساله که از مسافران سرراهی به سمت تهران تحت پوشش مسافرکش با همدستانش خفت گیری می‌کردند، سوژه‌ای بود که در نوع خود جدید بود.

«خفت گیری و زورگیری فقط از مردها»، می‌پرسم چرا و پاسخ می‌دهد: گیر و حساسیت جامعه روی زن‌ها بیشتر است تا مردان.

آرمان ادامه می‌دهد: وضع مالی خانوادمون خوب نبود و مسافرکشی هم کفاف نمی‌داد، چند وقتی بود شب‌ها به یک قهوه خونه می رفتم و بعد چند وقت با سه نفر آشنا شدم که وضع مالی شون بهتر از من نبود.

این متهم اضافه می‌کند: قرار شد از مسافرهای سرراهی که به سمت تهران سوار میشن خفت گیری کنیم اما فقط مردها؛ هم کارت بانکی شون پرتر بود و هم حساسیت روشون کمتر بود و ما هم دنبال پول بودیم فقط نه آزار و اذیت جنسی.

آرمان ادعا می‌کرد که فقط راننده بوده و سه نفر دیگر خفت گیری می‌کردند و البته نحوه گفتارش و دزدیدن چشم‌هایش وقت مصاحبه، مرا متقاعد نمی‌کرد.

وضع مالی مون خراب بود و بی پولی بد فشار می‌آورد که یکی از بچه‌ها پیشنهاد این کارو داد و منم قبول کردم.

در مورد نحوه خفت گیری پرسیدم که آرمان جواب داد: سه یا چهارتایی سوار ماشین می شدیم؛ من فقط رانندگی می‌کردم، مسافر که سوار می‌شد بعد مدتی خفتش می‌کردیم.

او ادامه می‌دهد: اول طلا، ساعت و کیف پولشو می‌گرفتیم و بعد کارت بانکیش رو خالی می‌کردیم.

افسر اداره پنجم آگاهی پلیس پایتخت که با کار تیمی موفق به کشف این پرونده و انهدام این باند شده‌اند، به خبرنگار ایرنا می‌گوید: این باند چهار نفره به این صورت عمل می‌کردند که ابتدا دست به سرقت یک خودروی سواری می زدند و از آن برای مقاصد شوم خود استفاده می‌کردند.

او می‌افزاید: سپس تحت پوشش مسافرکش، یک مرد را سوار کرده و با تهدید و ارعاب علاوه بر سرقت گوشی، طلا و پول وی، کارت بانکی فرد را خالی می‌کردند.

به گفته این افسر آگاهی، فردی که خفت گیری شده بود تا وقتی کارت بانکی اش توسط یکی از سارقان تمام و کمال خالی نمی‌شد، در خودرو و اسیر این خفت گیران بود.

خفت‌گیری، این بار فقط از مردهای مسافر

او این را هم یادآور شد که پس از اتمام کار، این سارقان فرد خفت شده در کنار اتوبان و بزرگراه‌های منتهی به تهران را ول و خودروی سرقتی هم چند کیلومتر آن طرف تر رها می‌کردند تا ردی باقی نماند.

نگاهی دوباره به آرمان می‌کنم؛ همدستانش چهره‌شان را از من می دزدند که مصاحبه نکنند.

از آرمان می‌پرسم درآمدشان روزی چقدر بود و چند بار خفت گیری در روز انجام می‌دادند، که پاسخ داد: متفاوت بود، یکی وضع مالیش خوب بود و تا ۶۰ میلیونم از کارتش می‌کشیدیم، هر دو سه روز یه بار و تو مسیرهای مختلف خفت گیری می‌کردیم که ردی از مون باقی نمونه.

این متهم اضافه کرد: بیشتر مسافرایی که سوار می‌کردیم از کرج به تهران یا قلعه حسن خان به سمت تهران بود، اگر مقاومت می‌کردند هم یک چاقو زیر گلوشون میزاشتن، کارت شون خالی می‌شد ول شون می‌کردیم.

آن طرف تر در محوطه میدان صبحگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ، از خودرو، موتورسیکلت تا موبایل‌های جور واجور رخ نمایی می‌کرد که فقط طی ۷۲ ساعت و با اجرای طرح مبارزه ضربتی با سرقت کشف شده بود و رییس پلیس پایتخت که به خبرنگاران خبر داد: در مدت مذکور ۲۹۴ سارق در قالب ۶۸ باند سارق، زاغ زن و مالخر شناسایی و دستگیر شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha