تامین امنیت ۲۰۰ بوستان تهران با استقرار ماموران لباس شخصی

تهران بزرگ - ایرنا - فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر حفظ امنیت شهروندان و برخورد با مجرمان گفت: ماموران انتظامی با لباس شخصی برای تامین امنیت در ۲۰۰ پارک‌ و بوستان‌ پایتخت مستقر شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار عباسعلی محمدیان روز سه‌شنبه در بازدید از دستاورهای پلیس آگاهی در دستگیری سارقان و مالخران افزود: تامین امنیت مردم برای پلیس مهم است بنابراین حتی یک سرقت هم زیاد است.

وی ادامه داد: کار مبارزه با سرقت به ویژه سرقت مسلحانه سخت است ولی ماموران هر لحظه برای انجام ماموریت‌ها و شهادت در راه امنیت مردم حاضر هستند.

سردار محمدیان در مواجهه با زنی که همسرش را در خفت گیری با سلاح سرد در پارک نهج البلاغه از دست داده بود، افزود: همه تلاش خود را برای دستگیری این افراد بکار گرفتیم تا با حکم قضایی به سزای اعمال شان برسند.

رییس پلیس پایتخت یادآور شد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و مطمئن باشید مخلان نظم و امنیت و مجرمان از دست پلیس و قانون در امان نخواهند بود.

دستگیری ۱۹۴ سارق در ۷۲ ساعت گذشته

سردار محمدیان در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران هم گفت: همکارانم‌ کار مبارزه با سرقت را به صورت شبانه روزی انجام می‌دهند اما گاهی طرح‌های ویژه اجرا می‌کنند بطوریکه در ۷۲ ساعت گذشته با تلاش ماموران ۲۹۴ سارق در زمینه‌های مختلف از موبایل قاپی تا سرقت منزل و تغییر اصالت خودرو و پلاک را شناسایی و دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه این متهمان در قالب ۶۸ باند سارق، زاغ زن و مالخر به صورت شبکه‌ای عمل می‌کردند که دستگیر شدند، ادامه داد: این عملیات در آمار سه روز گذشته سرقت ها تاثیر گذاشته است؛ در این دستگیری ها تمامی اعضای باندی که با خفت گیری منجر به یک قتل شده بودند نیز ظرف ۲۴ ساعت گذشته دستگیر شدند.

رییس پلیس پایتخت در مورد ارزش ریالی اموال مسروقه کشف شده اظهار کرد: ارزش اموال زیاد بوده و در حال بررسی کارشناسان است.

سردار محمدیان یادآور شد: این اطمینان را به مردم می‌دهیم که با شیوه و شگردهای نوینی که برای مبارزه با سارقان اتخاذ کرده‌ایم، اجازه خودنمایی به سارقان ندهیم.

وی در  خصوص زمان بندی اجرای طرح دستبند و پابند الکترونیکی هم گفت: آمادگی اجرای این اقدام را داریم و به زودی این امر محقق می‌شود.

سردار محمدیان با بین اینکه پلیس خودش را پاسخگو می‌داند، افزود: اگر سارقان دست به خشونت بزنند و بخواهند در برابر مردم و پلیس گردن کشی کنند حتما صدای آنها را در نطفه خفه و برخورد می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که شهر را ناامن کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha