بهزاد، خفت گیر ۱۸ ساله
عکس تزئینی است

تهران بزرگ - ایرنا - بهزاد ۱۸ ساله است اما به گفته خودش از ۱۶ سالگی دست به دزدی زده و از موبایل قاپی با موتور گرفته تا خفت گیری با قمه از شهروندان، ابایی ندارد.

به گزارش ایرنا، بهزاد در محل پایگاه سوم آگاهی پایتخت به همراه سه همدستش ایستاده و به لحاظ جثه و سن از سه نفر دیگر کوتاهتر و کم سن و سال تر است.

افسر پرونده‌اش می‌گوید به زور قمه خفت گیری و بیشتر موبایل قاپی می‌کند.

یک تیپ ساده، ریش کم پشت و لاغر با قدی حدود ۱۷۰ سانتی متر؛ روی پای چپش خالکوبی کرده «روزهای تکراری و قدم‌های اجباری».

از او در مورد انگیزه‌اش از خفت گیری و نحوه موبایل قاپی می‌پرسم، با مظلوم نمایی سکوتی به معنای عدم تمایل به جواب تحویلم می‌دهد.

او هم مثل سه نفر این باند تتو دارد و ادعا می‌کند قرص اعصاب و روان مصرف کرده و حین سرقت در حال عادی نبوده است!

بالاخره به زور افسر پرونده حاضر به پاسخگویی می‌شود، بهزاد می‌گوید: تا به حال ۲، سه باری دستگیر شدم، ۱۸ سالمه و از ۱۶ سالگی کف زنی و موبایل قاپی می‌کنم.

بچه میدون خراسونم؛ درسته موبایل قاپی می‌کنم اما کف زنی و خفت گیری ما فقط از مردها بوده نه زن‌ها، البته بدشانسی آوردم که منو گرفتن؛ الان ۲ ماهی هستش که بازداشتم.

این متهم دلیل این نوع رفتار خشن را نداشتن پدر و نبود کانون گرم خانواده اعلام کرد و ادامه داد: بابام به رحمت خدا رفت، کار نبود و سراغ موبایل قاپی رفتم که روزی سه میلیونی درآمدم بود.

باند زورگیری به سرکردگی بهزاد زوایای دیگری هم دارد، این باند در قالب ۲ موتور ۲ ترک عمل می‌کردند و بیشتر حوالی بزرگراه مدرس، میرداماد و محله قلهک فعال بوده‌اند.

یکی از اقدامات تلخ و زورگیری هایی که این باند خشن انجام داده را از زبان پدری می‌شنوم که سارقان پسرش را با قمه زخمی کرده‌اند.

او که مایل به افشای هویت خود و پسرش به دلیل پیدا کردن مشکلات روانی در فرزندش نیست، به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت ۶:۴۵ روز هشتم مهر پسرم به قصد رفتن به دانشگاه از منزل خارج شد ولی در محله قلهک مورد خفت گیری قرار گرفت و این افراد با قمه از پشت ضربه‌ای به سرش زده و گوشی او را سرقت می‌کنند.

او افزود: پس از این اتفاق پسرم با خونریزی سر به خانه برگشت و ما که شوکه شده بودیم، او را به بیمارستان بردیم.

از این پدر که خود شخصا برای پیگیری پرونده پسرش به پلیس آگاهی آمده در مورد آثار حمله سارقان به گفته فرزندش پرسیدم که پاسخ داد: زخم های جسمی اش درمان شده اما آیا برای روح و ذهن او که آسیب دیده مرهمی سراغ دارید؟

او یادآور می‌شود که گوشی همراه پسرش آیفون ۱۲ بوده است.

دیگر عضو این گروه محمد نام دارد و ۲۴ ساله است؛ او مدعی است که دومین بار است توسط پلیس دستگیر می‌شود.

او ادامه داد: تمام کارها را بهزاد انجام می‌داده و من و دوست دیگرم فقط نقش اسکورت را بازی کرده‌ایم.

به گفته این متهم، نوع و مدل گوشی برای ما خیلی فرقی نداشت بلکه مهم سرقت و فروش آن بود که روزی سه تا پنج میلیون درآمد از راه فروش گوشی‌های سرقتی داشتیم.

از محمد راجع به مالخرش می‌پرسم که تصریح می‌گوید: بعد از کف زنی تو بازار مولوی گوشی رو آب می‌کردیم.

او البته این را هم گفت که محدوده همت و مدرس و خیابان شریعتی و اول صبح بهترین زمان و مکان برای موبایل قاپی است.

رضا ۲۵ ساله دیگر عضو این باند هم که ۱۰ سابقه در پرونده اش ثبت شده هم می‌گوید: موبایل قاپی می‌کنم اما از قمه استفاده نکرده‌ام.

او در مورد داستان پسر مضروب و یکی از شاکیان پرونده گفت: صبح زود بود با ۲ موتور به او نزدیک شدیم اما به یک باره گوشی را پشت جیب شلوارش گذاشت و بعد هم چون مقاومت کرد، بهزاد با قمه حمله ور شد و در نهایت گوشی را از او گرفت.

چهارمین نفر از این باند هم که کلا منکر سرقت به صورت تیمی است و می‌گوید: تو دروازه غار دزد زیاده و گاهی با هم میریم برای خفت گیری اما من هیچ وقت از قمه استفاده نمی‌کنم.

دستگیری چهار زورگیر خشن در تهران

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در این باره به خبرنگار ایرنا توضیح داد: برابر تاکیدات فرماندهی نیروی انتظامی مبنی بر مقابله با جرایم خشن و زورگیران، ماموران این پایگاه یک تیم چهارنفره که به صورت باندی اقدام به زورگیری، موبایل قاپی و سرقت خشن از شهروندان می‌کردند را شناسایی و طی یک عملیات ویژه هر چهار نفر دستگیر شدند.

سرهنگ کارآگاه گودرز داوری ادامه داد: اعضای این باند با سلاح سرد و به صورت خفت گیری عمل می‌کردند و تاکنون به ۱۰۰ فقره سرقت اعتراف کرده‌اند.

او افزود: تاکنون ۳۰ مالباخته در رابطه با این سرقت‌ها شناسایی شده‌اند که سه نفر از آنها مورد اصابت ضربات قمه قرار گرفته‌اند.

این مقام انتظامی یادآور شد: اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری مالخران با جدیت ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha