گروه‌های جهادی در کارزار عمل گفتمان انقلاب را معنا کردند

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش گروه‌های جهادی در پیروزی انقلاب و محرومیت‌زدایی از مناطق محروم، گفت: این گروه‌ها در کارزار عمل، گفتمان انقلاب را معنا کردند.

به گزارش ایرنا، عابدین خرم روز سه شنبه در رزمایش جهادگران فاطمی۳ در میدان صبحگاه سپاه عاشورا، افزود: گروه های جهادی پیش از همه تشکل ها موجب پیروزی انقلاب شدند و پس از آن نیز در مناطق دورافتاده نقش آفرینی کرده و به کمک نظام شتافتند.

وی اظهار کرد: گروه های جهادی در تمام عرصه ها از جمله آموزشی و عمرانی و پزشکی کارهای بزرگی در کشور انجام دادند و جوانان از مدارس، محلات، دانشگاه و حوزه های علمیه در قالب این گروه ها با اعزام به مناطق محروم، به ساکنان این مناطق خدمت رسانی کردند.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه جهادگران در این سه دهه کارهای بزرگی برای کشور انجام دادند ولی در مستندسازی کارهای خود ضعیف عمل کرده اند، گفت: مسوولان باید با رفتن به این مناطق، ببینید که جهادگران در دورافتاده ترین روستاها با خدمت رسانی به مردم، پرچم انقلاب اسلامی را در این مناطق برافراشته اند.

خرم، با اشاره به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به گروه های جهادی، ادامه داد: بعضی از کارها را به جز جهادگران کسی نمی تواند، انجام دهد زیرا توان و حوصله انجام آن ها را ندارند بنابراین به مدیران توصیه شده هر پروژه ای که جهادگران می توانند در آن ها حضور پیدا کنند را به آنها بسپارند.

وی یادآور شد: جهادگران تنها افرادی هستند که می توانند برای خدمات رسانی در امور سخت و دشوار ایفای نقش کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مدیون مستضعفان و محرومان است، گفت: گروه های جهادی در عرصه دفاع مقدس کارهای بزرگی انجام دادند و همه آن هایی که دل در گرو انقلاب داشتند، دشمن را ناکام کرده و نگذاشتند انقلاب به دست دشمنان بیفتد.

خرم، افزود: بعد از دفاع مقدس، به دنبال یک کج سلیقگی، جهاد سازندگی منحل شد ولی رهبر معظم انقلاب فرمودند که بسیج سازندگی به عنوان ۲ بال انقلاب باید دوباره تشکیل شود و جهادگران با همه فراز و نشیب ها، نقش خود را به خوبی ایفا کردند.

گروه‌های جهادی در کارزار عمل گفتمان انقلاب را معنا کردند

اقدامات گروه های جهادی در راستای محرومیت زدایی است

فرمانده سپاه عاشورا نیز در این جلسه با بیان اینکه اقدامات گروه های جهادی در قالب انعقاد تفاهم‌ نامه‌ مشترک با ادارات و سازمان‌های مختلف انجام می شود، گفت: همه اقدامات این گروه ها در راستای محرومیت زدایی است.

سردار اصغر عباسقلی زاده، با بیان اینکه جهاد بی‌ وقفه بسیجیان، مایه عزت و سربلندی کشور است، افزود: بسیجیان افتخار می کنند که با تلاش‌های جهادی خود لبخند رضایت را بر لبان رهبر معظم انقلاب نشانده‌ اند.

وی با اشاره به اقدامات و همکاری‌های بسیج سازندگی در قالب گروه‌های جهادی، اظهار کرد: جهادگران در راستای ادامه‌ فعالیت‌ های سازندگی خود در موضوعات مربوط به جمع آوری و توزیع کمک‌ های مومنانه، بسته‌های معیشتی، آزادسازی زندانیان، مدرسه سازی و محرومیت زدایی از مناطق محروم، گام های اساسی برداشته اند.

فرمانده سپاه عاشورا گفت: در راستای تامین مسکن نیازمندان با کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) تفاهم‌ نامه‌ای برای تامین یک هزار واحد مسکونی امضا شده که حدود ۴۰۰ واحد آن در دست احداث بوده و حدود ۹۲ واحد از آن تحویل شده است.

سردار عباسقلی زاده، ادامه داد: در راستای آبرسانی به ۷۵۰ روستای استان اقدامات خوبی با پشتیبانی اعتباری و مالی و کمک‌های تخصصی و مشارکت گروه‌های جهادی شروع شده است.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه تامین مسکن ملی با اداره کل راه و شهرسازی استان، یادآور شد: در قالب این تفاهم نامه ساخت ۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکن ملی برای اولین بار در کشور با کمک بسیج سازندگی عملیاتی شده است.

در این رزمایش از جهادگران نمونه تجلیل شد و جهادگران عرصه های مختلف سپاه عاشورا رژه رفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha