عهد مدیران در دولت سیزدهم خدمتگزاری به مردم است

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: عهد مدیران در دولت سیزدهم این است که در خدمتگزاری به مردم کوتاهی نکنند و در مسیر ولایت و آرمان های انقلاب همواره کوشا باشند.

عابدین خرّم روز یکشنبه در جلسه تودیع و معارفه فرماندار شهرستان تبریز با بیان اینکه اجرای سیاستهای دولت سیزدهم و خدمت جهادی و مخلصانه را جزء اصول خود می دانیم، افزود: موفقیت ها و دستاوردهای بسیار خوبی در سال جاری به دست همه مردم و دولت خدمتگزار در کشور اتفاق افتاده که همه اینها در پرتو هدایت های داهیانه رهبر معظم انقلاب اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه با مدیرانی نالایق عقد اخوت نبسته ایم، گفت: مدیری که نتواند به وظایف خود عمل کند و از فرصت ها و ظرفیت ها بهره مند نشود باید تغییر کند و این تغییر جزو خواسته‌ مردم و مطالبات دولت است که انجام خواهد شد.

خرم تاکید کرد: خدمتگزاری مسوولان دولتی در دولت سزدهم باید در همه امور نهادینه شود و عملکرد همه مدیران دولتی از نگاه مردم و توسط دستگاه های نظارتی در معرض قضاوت است.

وی گفت: مسوولان به عنوان خدمتگزاران مردم باید به درستی عمل کنند و بر مبنای اهداف و آرمان های نظام و انقلاب شبانه روز تلاش کنند.

وی با بیان اینکه کشور در حوزه دیپلماسی خارجی در بی نظیرترین شرایط و وضعیت قرار دارد، گفت: زمانی همسایه ها و کشورهای منطقه تمام ارتباطات و رفت و آمدهای خود را با ایران اسلامی دچار مشکل می دیدند ولی امروز هیچ مانعی در ارتباطات بین الملل وجود ندارد و با کشورهای منطقه و فرامنطقه ای ارتباطاتی برقرار شده که در طول ۴۴ سال بی سابقه بوده است.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: زمانی مطرح می شد اگر از انرژی هسته ای دست بکشیم ارتباطات با کشورهای دیگر برقرار خواهد شد اما امروز انرژی هسته ای و دستاوردهای علمی که از این طریق به دست آمده موجب اقتدار کشور شده و روابط دیپلماسی بدون مشکل در حال انجام است در برخی حوزه ها جز چهار کشور برتر دنیا قرار داریم .

وی با تاکید بر اینکه در دنیای امروز علم، تکنولوژی، پیشرفت و قدرت همه لازم است، گفت: نمی شود کشور را از یک بخش برای پیشرفت بخش دیگری محروم کرد و این یک خطای راهبردی است، رشد و پیشرفت و تعالی کشور باید یک وضعیت متوازن داشته باشد.

خرم اظهار کرد: توطئه های متراکم، متعدد و بیشمار دشمنان نظام ادامه دارد اما وحدت و همدلی ملت و دولت موجب شده ایران اسلامی در اوج قدرت و اقتدار همراه با فناوری ها و پیشرفت های روز در علوم مختلف و در شرایط آرام و امن قرار دارد.

وی با اشاره به سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان در سال جاری، گفت: سفر دولت سیزدهم سفر تزئیناتی و تشریفاتی نبود، سه روز با مردم در بیش از ۳۲ نقطه شهر و بیش از ۲۰۰ خط در ارتباط بودند و بیش از ۱۰۰ هزار درخواست از طرف مردم به دولت رسیده است که همه این درخواست ها طبقه بندی و رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان در سال جاری، گفت: سفر دولت سیزدهم سفر تزئیناتی و تشریفاتی نبود، سه روز با مردم در بیش از ۳۲ نقطه شهر و بیش از ۲۰۰ خط در ارتباط بودند و بیش از ۱۰۰ هزار درخواست از طرف مردم به دولت رسیده است که همه این درخواست ها طبقه بندی و رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سفرهای استانی رییس جمهور فرصتی است تا مسئولان از تصمیمات، منابع و مصوبات سفر برای توسعه و پیشرفت استان استفاده کنند، اضافه کرد: هر مسئولی که از این فرصت استفاده کرده به بهترین کارنامه از نظر عملکردی رسیده است.

خرم با اشاره به حضور گسترده و پرشور مردم در تمامی صحنه ها به خصوص انتخابات طی ۴۴ سال گذشته ، گفت: انتخابات با حضور گسترده مردم عامل آبرو و حیثیت و عامل حرکت به سمت قله‌های ترقی برای کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: مشارکت حداکثری، امنیت انتخابات، سلامت و رقابت آزاد چهار رکن اصلی است که باید از اکنون به صورت جدی از سوی مدیران و مسوولان برای برگزاری انتخابات پیش رو پیگیری شود .

خرم همچنین با اشاره به اولویت های مدیریت ارشد استان برای کلانشهر تبریز، گفت: تمامی مسئولین شهر تبریز باید همدل و هم راستا برای حل مسائلی که احصا شده برنامه‌ریزی کنند؛ شرایط نسبت به گذشته بهتر شده اما برای وضعیت موجود راضی نیستیم.

وی با تاکید بر پایدارسازی انرژی در کلانشهر تبریز گفت: مسایل مربوط به آب، برق، فاضلاب و محیط زیست از جمله مواردی است که باید به آن بیش از گذشته توجه شود .

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر ارتقای وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی، توجه به محلات حاشیه نشین، بافت فرسوده، گردشگردی و تسهیل سرمایه‌گذاری در شهر تبریز تاکید کرد.

جایگاه تبریز باید ارتقا یابد

فرماندار شهرستان تبریز نیز در این مراسم بر ایجاد امید و نشاط دینی در سطح جامعه تاکید کرد و گفت: جایگاه حقیقی تبریز در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی باید ارتقا یابد.

یونس فاتح افزود: برای استفاده از حداکثر ظرفیت استان برای بهبود و ارتقای وضعیت فعلی کلانشهر تبریز همراهی افکار عمومی و مسوولان بر سر موقعیت فعلی این کلانشهر مهمتر از برنامه ریزی و سایر اقدامات است.

وی همچنین بر دوری از حواشی و تکلیف محوری در انجام ماموریت تاکید کرد و گفت: درهای فرمانداری بر روی هر کسی که دغدغه مردم به دور از حاشیه و تمرکز بر هدف را دارد باز است.

به گزارش ایرنا، در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات «علی جعفری آذر» ، «یونس فاتح» به عنوان فرماندار جدید شهرستان تبریز معرفی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha