گرامیداشت دهه فجر پیام ایستادگی و ایثارگری دارد

بیرجند - ایرنا - معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اجرای مراسم و برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی این پیام را می‌دهد که ما مایوس، پشیمان و خسته نشده‌ایم بلکه همچنان آماده ایستادگی و ایثارگری هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز پنجشنبه در مراسم "مهمانی لاله‌ها" که دومین روز دهه فجر در قطعه یک گلزار شهدای بیرجند برگزار شد افزود: قلب‌های زیادی به عشق شهادت می‌تپد زیرا سعادت ابدی و کمال انسانیت در رسیدن به شهادت است و اینکه بیشتر از گذشته آماده‌ایم و جان‌های زیادی در طلب شهادت آماده فداکاری‌ هستند.

وی گفت: هر سال دهه فجر را با ادای احترام به امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب، شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس و همه شهدایی که در مسیر انقلاب فداکاری کردند آغاز می‌کنیم و پاسداشت امام راحل به معنای بیعت هر ساله با بنیانگذار انقلاب اسلامی است که بگوییم ما از این مکتب و انقلاب حفاظت می‌کنیم و جوانان ما این را به خوبی اثبات کرده‌اند.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در طول تاریخ ۱۴۰۰ ساله پس از بعثت پیامبر اسلام (ص) مجاهدان زیادی از اولیای الهی تلاش کردند اما امام خمینی (ره) بعد از معصومین توانست زیر پرچم اسلام و اهل بیت (ع) یک جامعه مدنی و حکومت دینی و الهی را ایجاد کند.

وی با اشاره به اخلاص، شجاعت و نحوه ارتباط و تعامل امام خمینی (ره) با اقشار مختلف مردم گفت: هنر امام راحل این بود که توده‌های مختلف مردم را به میدان و صحنه آورد و با وحدت حول کلمه «الله»، «لا اله الا الله» و نفی هرگونه استبداد و تسلیم در مقابل غیرخدا، مردم را جمع و تبدیل به ید واحد کرد.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: مردم هم با دست خالی در مقابل رژیم زورمند تا دندان مسلح پهلوی که از پشتیبانی قدرت‌های جهانی شرق و غرب برخوردار بود، ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.

وی یادآور شد: ما تا ابد اگر از امام راحل سپاسگزاری کنیم، کم است چون جامعه‌ای را به ما هدیه کرد که تازه مفهوم زندگی کردن در لوای اهل بیت (ع) را می‌توانیم درک کنیم که این نعمت بزرگی است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سال‌ها بعد از امام راحل شاهد توطئه‌ها و فتنه‌های فراوانی از سوی دشمنان بودیم اما ملت ایران در هر دوره به میدان آمد و مردم با قلبی آغشته از حب امام خمینی (ره) این فتنه‌ها را با هر رنگ و بوی سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی به شکست می‌کشانند.

وی افزود: امروز می‌بینیم حتی جوانانی که امام را از نزدیک ندیده، کلام امام را نشنیده‌ و فجایع قبل از انقلاب را درک نکرده‌اند امروز در مسیر امام فداکاری می‌کنند و آماده ایثار و دفاع از انقلاب هستند.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: علت دیدار ما با شهدا در دهه فجر نیز هم‌پیمانی با شهداست که ندای امام را شنیدند، در دوران انقلاب و دفاع مقدس جانفشانی کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک این کشور به دست متجاوزان خارجی بیافتد.

وی گفت: شهدای انقلاب اسلامی در مسیر پیروزی انقلاب علیه استبداد و نیز شهدای ترور در مقابل جبهه انحراف و التقاط که سران اصلی انقلاب و روحانیت مبارز را خانه‌نشین کردند، ایستادند.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: ما در جنگ تحمیلی از ۱۳ کشور جهان اسیر داشتیم و یعنی ۱۳ کشور برای صدام سرباز و رزمنده اعزام می‌کردند همچنین بیش از ۳۸ کشور جهان از صدام حمایت اطلاعاتی و تجهیزاتی می‌کردند اما در نهایت با ایثارگری جوانان کشور پیروزی از آن ما شد.

وی گفت: اولین بار در تاریخ ۲۵۰ ساله خودمان در یک جنگ به پیروزی رسیدیم و نگذاشتیم وجبی از خاک وطن جدا شود، جوانان ما با ایثارگری جان خود را فدا کردند اما نگذاشتند که این کشور به دست دشمن خارجی برسد.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: مجاهدت‌ها همچنان تا به امروز ادامه دارد و این یک پیام روشن برای ملت ایران است که عزت و افتخاری و سرافزاری در چیست و چگونه می‌توان آن را به دست آورد و هم برای دشمنان ملت ایران پیام دارد که ملت ایران چگونه ملتی است و چگونه پای آرمان‌های انقلاب خود ایستادگی می‌کند.

وی گفت: معامله درست را در این عالم، شهدا با زیرکی انجام دادند و دنیای فانی زودگذر را با سعادت ابدی معادله کردند، امام راحل شهادت را مرگ تاجرانه دانستند و شهدا موفق‌ترین تجار عالم هستند که حیات دنیوی را با ثروت عظیم ابدی عوض کردند و امیدوارم ادامه دهنده راه آنان باشیم.

مراسم مهمانی لاله‌ها همزمان با سراسر کشور در گلزار شهدای بیرجند با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، استاندار، جمعی از مسوولان و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

قشرهای مختلف مردم و مسوولان به همراه خانواده معظم شهدا و ایثارگران در دومین روز دهه فجر، مزار شهیدان را غبارروبی و عطرافشانی کردند.

قاضی‌زاده هاشمی که ظهر امروز وارد بیرجند شد در ادامه برنامه‌های سفر ۲ روزه خود از کارگاه تولیدی پوشاک همسر شهید تقی‌زاده در بیرجند بازدید کرد.

این بازدید با حضور استاندار خراسان جنوبی، معاون استاندار و نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با هدف اطلاع از روند فعالیت این کارگاه و آشنایی با مسایل و مشکلات کارآفرینان ایثارگر استان انجام شد.

شهید رضا تقی‌زاده متولد ۱۳۴۳ روستای احمدآباد واشان از توابع شهرستان درمیان است که مرداد سال ۱۳۶۷ و در عملیات مرصاد به شهادت رسید.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عصر امروز در نشست هم‌اندیشی با نخبگان، کارآفرینان، تشکل‌ها و اعضای هیات اندیشه‌ورز شاهد و ایثارگر خراسان جنوبی که در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد، حضور یافت و بدو ورود به مقام شامخ شهید گمنام مدفون در استانداری خراسان جنوبی ادای احترام کرد.

دیدار با خانواده شهدا و حضور در یادواره شهدای انقلاب از برنامه‌های قاضی‌زاده هاشمی در روز اول سفر به خراسان جنوبی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha