معاون رئیس جمهور: عرصه جهاد و ایثار تغییر کرده است

بیرجند - ایرنا - معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: جهاد و ایثارگری مانند دوران دفاع مقدس ادامه دارد و فقط جبهه آن تغییر کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عصر پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی با نخبگان، کارآفرینان، تشکل‌ها و اعضای هیات اندیشه‌ورز شاهد و ایثارگر استان خراسان جنوبی افزود: این نوع جلسات را در همه استان‌ها با سرآمدان، نخبگان و نمایندگان تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار می‌کنیم و هدف از برگزاری این است که فضای جامعه ایثارگری هر استان را از زبان نخبگان، برجستگان، افراد توانمند و مرجع جویا شویم.

وی گفت: همچنین جمع فضا و نظرات را دریافت می‌کنیم تا ببینیم به لحاظ گفتمانی و فرهنگی چقدر فضای ایثار و شهادت در جریان است و هم مباحث تکریمی، معیشتی و منزلتی هر استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: جامعه ایثارگران صدیق‌ترین و بهترین مشاوران نه تنها برای بنیاد شهید بلکه برای دستگاه‌ها هستند چرا که این افراد دلدادگان به نظام و انقلاب هستند و در عمل این موضوع را ثابت کردند.

وی گفت: ایثارگران افرادی هستند که هزینه عملی پرداخت کردند پس دلداده هستند و دلشان از ما مسوولان هم بیشتر برای نظام می‌سوزد.

قاضی‌زاده هاشمی اظهار داشت: جامعه ایثارگری از اقشار مختلف جامعه هستند به‌ویژه نخبگان و کارآفرینان ایثارگر به عنوان مشاوران صدیق اثرگذار هستند چرا که کارآفرینان در کف بازار، سیاست‌های من و شما و مرکز بر روی آنان اثر می‌گذارد همچنین چهره‌ها و شخصیت‌های فرهنگی که زیر پوست جامعه در حال رفت و آمد هستند، آثار سوء را می‌بینند و به ما متذکر می‌شوند.

وی از مسوولان استان خواست نشست‌های تخصصی و بخشی با جامعه شاهد و ایثارگری داشته باشند تا بیان مشکلات و رسیدگی به آنها حاصل شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با طرح این سوال که آیا مفهوم ایثار و ایثارگری مربوط به گذشته است یا ایثار و ایثارگری ادامه دارد و فقط عرصه آن عوض شده است؟ گفت: در این خصوص از زاویه گفت و گوی مدیران و نمایندگان مجلس نمی‌خواهم صحبت کنم بلکه به عنوان خادم با برادران همسنگر خودم گفت و گو می‌کنم.

وی تصریح کرد: ایثار و ایثارگری ادامه دارد و فقط جبهه آن تغییر کرده، خدمت شما افسران جنگ کنونی عرض می‌کنم که ماموریت‌هایتان جدی است و جنگ در حوزه اقتصادی و علم و فناوری به‌ویژه در عرصه فرهنگی ادامه دارد همان گونه که ایثاگران ما روزی در عرصه دفاع مقدس بودند، الان هم باید ایثارگران در میدان نبرد باشند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: نخبگان، فرهیختگان، کارآفرینان و فرهنگیان باید امروز هم در صحنه باشند، میدان‌داری کنند و به کمک نظام بیایند زیرا حضور در عرصه امروز جدی‌تر از قبل است اینکه چه کسی باید مردم را به صحنه بیاورد و فاصله بین مردم و دستگاه‌های اجرایی را پر کند، کسی بهتر از شما عزیزان نیست.

وی گفت: اگر جهاد در عرصه دفاع و جنگ نظامی پایان یافته ولی در حوزه جنگ نرم، اقتصادی و فرهنگی باقی مانده است لذا جامعه ایثارگری در این حوزه‌ها به‌خصوص تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین باید مانند گذشته جلودار باشد.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: امروز دولت برای اینکه بتواند به وظایف خود عمل کند و به قدرت سیاسی ممکن خود برسد به قدرت اقتصادی نیاز دارد، این موضوع هم نیازمند تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی است اما نه مجوزهای دستگاه‌های اجرایی و نه پرداخت تسهیلات، کار را به جایی نمی‌برد بلکه کننده کار است که ما را به رشد اقتصادی می‌رساند.

وی افزود: وظیفه خدمت به ایثارگران را داریم اما نباید کاری که ممکن و اجرایی نیست را تصویب کنیم، به نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی هم می‌گویم که سلام ما را به مجلس برسانید و بگویید جامعه ایثارگران هم از این توجهات بلاوجه خسته شده‌اند که بیشتر باعث از بین رفتن آبروی ایثارگران تا یک اتفاق واقعی می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه از ایثارگران فعال در حوزه دانش‌بنیان و خلاق حمایت می‌کنیم گفت: ایثارگران بزرگترین ظرفیت نیروی انسانی برای تولید قدرت در کشور هستند و بدون برنامه‌ریزی صحیح برای نیروی انسانی ممتاز نمی‌توان انتظار داشت که در بقیه عرصه‌ها بتوان کار جدی انجام داد.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دومین روز دهه فجر وارد بیرجند شد و در نشست هم‌اندیشی با نخبگان، کارآفرینان، تشکل‌ها و اعضای هیات اندیشه‌ورز شاهد و ایثارگر خراسان جنوبی که در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد، حضور یافت.

وی بدو ورود به مقام شامخ شهید گمنام مدفون در استانداری خراسان جنوبی ادای احترام کرد.

حضور در مراسم میهمانی لاله‌ها در گلزار شهدای بیرجند، دیدار با خانواده شهدا و شرکت در یادواره شهدای انقلاب از برنامه‌های قاضی‌زاده هاشمی در روز اول سفر به خراسان جنوبی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha