۳۱ مرداد ۱۴۰۱، ۱۴:۴۶
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 84862147
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از  ۷۰۰ هزار مشترک برق در گیلان مشمول دریافت پاداش شدند

رشت - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با قدردانی از همراهی و مشارکت خوب مردم در مصرف بهینه برق در تابستان امسال گفت : حدود ۷۲۰ هزار مشترک برق در استان مشمول دریافت پاداش شدند.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان روز دوشنبه در همایش تجلیل از اصحاب رسانه این استان اظهار داشت: مردم گیلان در گذر از پیک تابستان همراهی و همکاری خوبی داشتند و در این راستا حدود ۷۲۰ هزار مشترک مصرف برق در استان مشمول دریافت پاداش شدند.

محمدتقی مهدی‌زاده افزود: بنا به اعلام هواشناسی تا نیمه اول شهریورماه گرما ادامه دارد و انتظار است طی این ۲ هفته نیز مردم همچنان همکاری لازم را داشته باشند تا با موفقیت و بدون خاموشی پیک تابستان امسال را پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برخلاف سال‌های گذشته که خاموشی‌ها در چند نوبت و چند مرحله برای مدیریت مصرف اعمال می‌شد، طی سالجاری با برنامه ریزی‌های دقیق، تلاش شبانه روزی کارکنان صنعت برق و همراهی و تعامل مردم، حتی یک دقیقه خاموشی نوبتی برای مدیریت بار مصرف برق اعمال نشد که این امر تجربه مدیریتی موفق و تاریخی محسوب می‌شود.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از سه میلیون کیلووات‌ساعت برق در استان مصرف شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود چهارصدم درصد کاهش داشته است.

 به گفته وی، پیک مصرف برق در استان طی امسال مربوط به روز ۲۶ تیر بود که میزان آن برابر با یک هزار و ۹۲۱ مگاوات بود و این رقم بیانگر کاهش ۶.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

مهدی زاده اضافه کرد: همچنین سال گذشته نسبت به سال قبل از آن ۱۳.۵ درصد افزایش مصرف برق داشتیم که بیش از میانگین کشوری بوده است حال آنکه امسال افزایش مصرف برق کمتر از  چهار درصد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان گفت: صنعت برق در ابتدای تحویل دولت سیزدهم با مشکلات فراوانی در حوزه تامین برق مصرفی و رضایتمندی مردم مواجه بود که در این رابطه برنامه‌ای با ١٠٠ اقدام با حمایت دولت و مجلس، تدوین و با همکاری و مشارکت مردم اجرایی شد.

وی در ادامه با اشاره به تاثیر صرفه جویی مردم در مدیریت مصرف تصریح کرد: اگر همکاری و صرفه‌جویی مردم همانند روزهای ابتدایی تابستان امسال تداوم داشته باشد، از روزهای باقیمانده تابستان نیز با کمترین مشکل عبور خواهیم کرد و همچنان نیازمند همکاری مردم و مصرف بهینه برق هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان گفت: ساعت پیک مصرف در استان در روز ۱۲ الی ۱۷ و در شب ۲۰ تا ۲۴ است و مشترکین می‌توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر روی ۲۵ (دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده حداکثری از روشنایی روز از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: پایش و نظارت کامل شرایط برق در استان با هماهنگی امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق توسط معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ و سایر معاونت‌های مربوطه بصورت روزانه در حال انجام است و تمامی نیروهای عملیاتی این شرکت در آماده باش ۲۴ ساعته هستند.

 وی گفت: هم اکنون در کل استان بیش از ۱۶۵ اکیپ عملیاتی با تجهیزات و امکانات لازم جهت واکنش سریع در صورت وقوع ناپایداری شبکه‌های برق آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha