۲ شهریور ۱۴۰۱، ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 84864674
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱ روستای صعب العبور و کوهستانی گیلان طی یک سال برق‌رسانی شدند

رشت - ایرنا - ۱۱ روستای مناطق کم‌برخوردار، صعب‌العبور و کوهستانی استان گیلان از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون برق‌رسانی شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بیش از ۹۹ درصد از روستاهای گیلان از نعمت برق برخوردار هستند، افزود: با برق‌رسانی به این ۱۱ روستا حدود ۲۵۰ خانوار روستایی دیگر برق‌دار شدند.  

محمدتقی مهدیزاده در ادامه به دیگر خدمات این شرکت از آغاز به‌کار دولت سیزدهم اشاره و عنوان کرد: با شروع به کار این دولت تامین برق مطمئن مشترکین و اصلاح شبکه‌های توزیع باتوجه به رشد مصرف انرژی در استان، سرعت بیشتری پیدا کرد و در این زمینه گام‌های بزرگ و موثری برداشته شد.

وی افزود: با تلاش کارکنان این شرکت و با وجود تنگناهای مالی موجود طی یکسال بیش از ۷۱۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف فرسوده حذف و با کابل خودنگهدار جایگزین شد.

 به گفته وی، همچنین در کل استان حدود ۲۵۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف جدید احداث شده و حدود ۱۷۰ کیلومتر خطوط شبکه فشار متوسط (۲۰کیلوولت) بصورت هوایی، زمینی و کابل خودنگهدار در کل استان اجرا گردید.

این مسئول اضافه کرد: همچنین تعداد ۱۱ هزار و ۶۳۹ پایه جدید بتونی و فلزی فشار ضعیف و متوسط در سطح گیلان نصب شد و یک هزار و ۴۲۹ پایه چوبی فرسوده فشار ضعیف و متوسط نیز از رده خارج و نوسازی گردید.  

مهدیزاده بیان کرد: در این بازه زمانی و برای مشترکین جدید و رفع ضعف برق، ۷۷۸ دستگاه ترانسفورماتور(کمپکت، زمینی و هوایی) با ظرفیت ۱۲۲ هزار و ۶۹۵ کیلوولت آمپر نصب و افزایش قدرت انجام شد و نزدیک به ۴۰ هزار مشترک جدید به کل مشترکین این شرکت در استان افزوده شد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل توزیع برق گیلان خاطرنشان کرد: باتوجه به اقلیم این خطه و بحران‌های جوی حادث شده از جمله چندین مرحله بارش برف سنگین در سالیان اخیر، عملیات بازسازی شبکه‌های آسیب‌دیده و فرسوده با سرعت و جدیت در دستور کار شرکت قرار دارد و امید است با تامین منابع مالی لازم بتوانیم ۱۳ هزار کیلومتر از شبکه فشار ضعیف هوایی فرسوده باقیمانده را برکنار و با کابل خودنگهدار جایگزین کنیم.

مهدیزاده عنوان کرد: این شرکت درحال حاضر بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک در کل استان دارد که این حجم بالای مشترکین، شرکت توزیع برق گیلان را در زمره یکی از بزرگترین شرکت‌های خدمات‌رسان کشور قرار داده  و همه تلاش ما بر ارتقا سطح خدمت رسانی به این جمعیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha