اعتراض دربغداد؛ الکاظمی خواستار خروج معترضان از منطقه سبز شد

بغداد-ایرنا- معترضان به معرفی «محمد شیاع السودانی» برای نخست وزیری آینده عراق از سوی چارچوب هماهنگی اکنون به داخل منطقه سبز بغداد رسیده اند و این در حالی است که مصطفی الکاظمی خواستار خروج فوری آنها از این منطقه شده است.

به گزارش ایرنا، پس از ورود معترضان به منطقه حفاظت شده سبز بغداد در اعتراض به نامزدی محمد شیاع السودانی کاندیدای چارچوب هماهنگی شیعی برای نخست وزیری آینده عراق، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در جایگاه فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه ای خواستار ترک فوری منطقه سبز از سوی معترضان شد و نوشت: فرماندهی کل نیروهای مسلح از فرزندان خود می خواهد به مسالمت آمیز بودن اعتراضات پایبند باشند، از اموال عمومی و خصوصی محافظت کنند و به دستورات نیروهای امنیتی مسئول در قبال حمایت آنان بر اساس ضوابط و قوانین گوش دهند و فورا از منطقه سبز خارج شوند.

این بیانیه افزوده است: نیروهای امنیتی ملتزم به حمایت از موسسات دولت، نمایندگی های دیپلماتیک و منع هرگونه اخلال در نظم و امنیت خواهند بود.

امروز چهارشنبه، دهها معترض در میدان التحریر بغداد در اعتراض به نامزدی محمد شیاع السودانی برای نخست وزیری تجمع کردند.

خیابان منتهی به میدان التحریر در بغداد از سمت خیابان کراده مریم در مسیر پل جمهوری بغداد بسته شد اما تظاهرات کنندگان از پل الجمهوری (در مسیر میدان التحریر) به سمت منطقه سبز بدون مانع گذشتند؛ برخی از آنها از دیوارهای بتونی منطقه سبز بغداد بالا رفتند و نهایتا وارد منطقه سبز بغداد شدند.

برخی منابع آگاه اعلام کردند که معترضان وارد مجلس عراق و مهمانسرای نخست وزیری شده و شعار «نعم نعم للسید القائد/ آری آری به مقتدا صدر» سر داده اند:

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha