۱۸ فروردین ۱۴۰۱، ۰:۱۴
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84707769
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار حماس به رژیم صهیونیستی درباره عواقب حمله به فلسطینیان در قدس

تهران- ایرنا- مقام حماس چهارشنبه شب به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای اقدامات این رژیم در قدس اشغالی هشدار داد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «طاهر النونو» مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: ما رژیم اشغالگر را مسؤول عواقب اقدامات تحریک آمیز آنها در داخل و اطراف مسجد الاقصی به ویژه در منطقه باب العمود می‌دانیم.

وی افزود: اشغالگری پیامدهای این تشدید خطرناک را به همراه دارد که بر احساسات فلسطینی‌ها و مسلمانان در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد.

مقام حماس اضافه کرد: رژیم اشغالگر با این باور که اعزام هزاران سرباز، اقدامات تحریک آمیز علیه شهروندان و سرکوب مستمر در روزهای گذشته می‌تواند بر مردم ما، اراده آنها و رابطه آنها با مسجد الاقصی و شهر قدس تأثیر بگذارد، در اشتباه هستند.

النونو همچنین گفت: حماس به همه طرف‌های مرتبط پیام‌های صریح داده است که اشغالگران باید جلوی این اقدامات تحریک آمیز و هتک حرمت مقدسات را بگیرند و نباید اشتباهات خود را تکرار کنند و به خوبی باید از عواقب اقداماتشان آگاه باشند.

وی تاکید کرد که سرکوب، تروریسم و ضرب و شتم ‌نمی‌تواند به تلاش برای یهودی سازی و تحمیل کنترل صهیونیست‌ها بر بیت المقدس و مسجد الاقصی منجر شود.

صهیونیست‌ها که از آغاز ماه مبارک رمضان نیروهای نظامی بیشتری را به قدس اشغالی گسیل دادند، طی روزهای گذشته به فلسطینیان در منطقه «باب العامود» در مرکز قدس اشغالی حمله کردند.

رسانه‌های صهیونیستی پیش تر گزارش داده بودند، مقامات نظامی این رژیم از بیم عملیات استشهادی فلسطینیان، ۲۰۰ سرباز از نیروهای ویژه را به قدس اشغالی اعزام کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha