۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۰
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84324477
۰ نفر

برچسب‌ها

حماس: رژیم اشغالگر بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد

تهران-ایرنا- جنبش حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی خطاب به رژیم اشغالگر هشدار داد که با توجه به ادامه تعرضاتش به مسجدالاقصی و سرکوب فلسطینیان، بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، جنبش حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی که از سوی «محمد حماده» سخنگوی حماس در شهر قدس اشغالی صادر شده است، به رژیم صهیونیستی درباره ادامه تجاوزاتش به مسجدالاقصی هشدار داد.

در این بیانیه آمده که آنچه در مسجدالاقصی رخ می دهد اعم از حمله به این مکان مقدس، تعرض به نمازگزاران و اعتکاف کنندگان از سوی ارتش رژیم صهیونیستی، جنگ مذهبی است که رژیم اشغالگر به راه انداخته است و این دلیلی بر وحشی بودن رژیم صهیونیستی و نازیسم بودن آن است.

حماس با تأکید بر اینکه رژیم اشغالگر بهای سنگینی در ازای تجاوزاتش به مسجد الاقصی خواهد پرداخت، از آحاد ملت فلسطین خواست تا در مقابل این تجاوزات بایستند.

«صالح العاروری» نائب‌ رئیس دفتر سیاسی نیز گفت که رژیم صهیونیستی با آتش بازی می‌کند و تعرض به قدس بازی بسیار خطرناکی است که دامن اشغالگران را خواهد گرفت.

سرکوب شدید ارتش رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در ایام ماه مبارک رمضان نه تنها باعث توقف خیزش آنها نشده، بلکه به شکل فزآینده‌ای در مناطق مختلف به خصوص قدس اشغالی ادامه دارد.

فلسطینیان ساکن محله «الشیخ جراح» در قدس اشغالی دیشب (یکشنبه شب) بار دیگر به نشانه اعتراض به مصادره خانه‌هایشان به دست اشغالگران صهیونیست، تجمع مسالمت آمیزی برگزار کردند، اما نظامیان صهیونیست به شرکت کنندگان در این تجمع حمله‌ور شده و دست به سرکوب آنان زدند که در پی این تجاوزات درگیری‌هایی میان طرفین صورت گرفت.

این درگیری‌ها از ابتدای صبح امروز شدت بیشتری پیدا کرد و رژیم اشغالگر اقدام به شلیک گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی و بمب‌های صوتی به سوی فلسطینیان در مسجدالاقصی کرد.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان به ویژه در منطقه «باب العمود» و محله «الشیخ جراح» و محوطه مسجد الاقصی ناآرام است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha