۱۷ اسفند ۱۴۰۰، ۱۹:۱۷
کد خبر: 84676072
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره "هزار ایده" در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- "جشنواره هزار ایده" در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی روز سه‌شنبه در دانشکده مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد آغاز شد.

دبیر کمیته برگزاری ایده‌ها و استارت‌آپ‌های رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی مشهد روز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: رویداد ملی گام دوم این دانشگاه در ۲ بخش اصلی برگزار می‌شود که بخش اول گروه‌ها و هسته‌های پژوهشی فعال و بخش دوم ایده‌ها، استارت‌آپ‌ها، هسته‌ها، واحدها و شرکت‌های فناور و خلاق هستند.

دکتر جاوید نوبخت افزود: بخش دوم این رویداد ملی با عنوان "جشنواره هزار ایده" از امروز آغاز می‌شود و در هشت محور شامل کشاورزی و صنایع غذایی و تبدیلی، دارو و تجهیزات پزشکی و فراسودمندها، محصولات شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات فناورانه، فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال، صنایع خلاق و فرهنگی هنری و گردشگری، فناوری آب و محیط زیست و همچنین نساجی و چرم و فناوری های مرتبط برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش ایده‌ها تاکنون ۱۸۱ ایده دریافت شده ‌است که از این تعداد ۸۰ ایده در مرحله اول داوری و انتخاب شدند و از بین آن‌ها  ۴۰ طرح برای رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی که در خرداد ماه در محل مصلی تهران به صورت حضوری و نمایشگاهی برگزار می‌شود، انتخاب خواهند شد.

وی ادامه داد: در این جشنواره و رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی همه دانشجویان، فارغ التحصیلان، استادان، اعضای هیات علمی تمام دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و حتی افراد فاقد تحصیلات دانشگاهی می توانند شرکت کنند.

جشنواره "هزار ایده" در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد آغاز شد

رییس منطقه سه مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: رویداد ملی این دانشگاه شامل یک بخش ویژه دانش‌آموزی است که برای اولین‌بار در واحد مشهد اجرا می‌شود و در بخش دانش‌آموزی که در قالب جشنواره "هزار رویداد"  برگزار می‌شود،  ایده‌های دانش‌آموزان جداگانه ارائه و برگزیدگان انتخاب خواهند شد..

دکتر نوبخت ادامه داد: مهم‌ترین حمایت ما از ایده‌های منتخب این است که آن‌ها را به سرمایه‌گذارن اصلی وصل می‌کنیم که یکی از سرمایه‌گذاران  دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد یعنی دانشگاه آزاد اسلامی در این طرح‌ها مشارکت می‌کند، سرمایه‌گذاری، حمایت‌های مالی و غیرمالی را انجام می‌دهد تا این ایده ها به مرحله تجاری‌سازی و محصول برسند.

وی گفت: همچنین در سطح ملی تاکنون از طریق سرمایه‌گذاران صندوق‌های ریسک‌پذیر ۴۰۰ میلیارد تومان جذب‌ شده است که برای حمایت از همین ایده‌های منتخب خواهد بود.

رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد در راستای بیانیه گام دوم انقلاب

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد نیز در این مراسم با اشاره به اهداف برگزاری رویداد ملی گام دوم در این دانشگاه گفت: این رویداد در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و در چهلمین سال تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود که ﭘﯿﺎدهﺳﺎزی اﻫﺪاف ﺳﻨﺪ ﺗﺤﻮل و ﺗﻌﺎﻟﯽ داﻧﺸﮕﺎه و ﺑﯿﺎﻧﯿﻪ ﮔﺎم دوم اﻧﻘﻼب اﺳﻼﻣﯽ، اﯾﺠﺎد ﻓﺮﺻﺖﻫﺎی ﺳﺮﻣﺎﯾﻪﮔﺬاری ﺑﺮای اﺳﺘﺎرﺗﺎپﻫﺎ و ﺷﺮﮐﺖﻫﺎی ﻣﺴﺘﻘﺮ در داﻧﺸﮕﺎه، ﺗﺸﻮﯾﻖ و ﺗﻘﺪﯾﺮ از ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮان و ﻓﻨﺎوران ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ و اﯾﺠﺎد روﺣﯿﻪ اﻣﯿﺪ و ﺧﻮدﺑﺎوری در بین دانشجویان  از اهداف این رویداد به شمار می رود.

محسن مرادی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید خود در ﻧﻈﺮ دارد ﺗﺠﻬﯿﺰات، ﻣﺤﺼﻮﻻت، دﺳﺘﺎوردﻫﺎ و ﻓﻌﺎﻟﯿﺖﻫﺎی ﺣﻮزه ﻓﻨﺎوری و ﻧﻮآوری داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ را در ﺳﻄﺢ ﻣﻠﯽ و در ﻗﺎﻟﺐ روﯾﺪاد ﻣﻠﯽ ﮔﺎم دوم داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ و ﺑﺎ ﺷﻌﺎر هزار ﮔﺮوه ﭘﮋوﻫﺸﯽ و زﯾﺮﺳﺎﺧﺖ، هزار اﯾﺪه و اﺳﺘﺎرﺗﺎپ و هزار ﺷﺮﮐﺖ ﻓﻨﺎور و ﺧﻼق در ﻣﻌﺮض ﺑﺎزدﯾﺪ همه اﻫﺎﻟﯽ زﯾﺴﺖ‌ﺑﻮم ﻓﻨﺎوری ﮐﺸﻮر، ﻣﺴوولان و ﻧﻬﺎدﻫﺎی دوﻟﺘﯽ، ﻏﯿﺮدوﻟﺘﯽ و ﺑﺨﺶ ﺧﺼﻮﺻﯽ ﻗﺮار دﻫﺪ.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha