رییس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد: راه حل مشکلات در داخل کشور است

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد گفت: یکی از نکات مهمی که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم ذکر کرده‌اند این است که راه‌حل‌های مشکلات در داخل کشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن مرادی روز سه شنبه در افتتاحیه دوره تکمیلی تربیت مربی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی افزود: در تحقق بیانه گام دوم انقلاب باید بر این امر که راه‌حل مشکلات در داخل کشور است باور داشته باشیم، سپس به دنبال شناسایی آن‌ها و حل مشکلات موجود در حوزه تولید، حوزه علوم انسانی و سایر حوزه ها باشیم.

وی در این خصوص به ذکر مثالی پرداخت و ادامه داد: طی بازدیدی که حدود ۶ ماه گذشته از مجموعه دانشگاه آزاد سیرجان استان کرمان داشتیم این دانشگاه توانسته بود در راستای حل مشکل کمبود قطعات مورد نیاز شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان، طی عقد تفاهمنامه‌ای، با ساخت و تولید قطعات مورد نیاز این شرکت به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان، علاوه بر اشتغالزایی بیش از ۲۰ جوان با انگیزه و کسب درآمد و ایجاد فضای کار علمی- عملی شاد و مفرح، از این طریق جشن خودکفایی از شهریه را برگزار کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد اظهار کرد: لذا دانشگاه آزاد خراسان رضوی و مشهد نیز با دارا بودن ظرفیت‌های بسیار خوب از جمله سوله‌ها، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌هایی به ارزش هزار میلیارد تومان آمادگی خود را از طریق دانشگاه آزاد واحد سیرجان برای ساخت و تولید تعدادی از این قطعات اعلام کرد و با ایجاد اشتغال و استخدام چند نیروی جوان با انگیزه و ایجاد نوعی امید و انگیزه در این زمینه، توانست چندین قطعه دیگر این شرکت را تولید کند و علاوه بر کسب درآمد، یکی از مشکلات داخلی را حل کند.

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد طی قراردادی ۱۰ میلیارد تومانی با شرکت گل گهر سیرجان فضایی را در این مجموعه برای فعالیت و استقرار اساتید هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و مجموعه های دانش بنیان و هسته‌های فناور این دانشگاه تدارک دیده که هدف این فعالیت ها چیزی جز خودباوری، اتکا به توان داخل و ایجاد انگیزه و امید در نسل جوان نیست.

مرادی ادامه داد: علاوه بر آن در نظر داریم برای رشته‌هایی مانند متالورژی، مکانیک و غیره که در این شرکت با آن‌ها سرو کار داریم، دوره های پسادکتری تعریف شود تا دانشجویان دکتری در آنجا در محیط کاری که با علم و تجربه عجین شده است علاوه بر علم اندوزی، به کسب تجربه، فعال شدن این حوزه، حل مشکلات داخلی در تولید قطعات مورد نیاز، رشد اقتصادی و استقلال کشور سهیم شوند و با اینگونه اقدامات از فرار مغزها و مهاجرت افراد نخبه جلوگیری شود.

وی گفت: بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و مشهد با جذب حداکثری استادان، توانسته از این ظرفیت به خوبی استفاده کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد با اشاره به این که نظام و انقلاب هنوز با چالش‌های جدی از سوی توطئه‌گران مواجه است، افزود: فضای دانشگاه و کلاس درس باید به گونه ای باشد که امید به زندگی و آینده را برای نسل جوان به ارمغان آورد، لذا القای نا امیدی از سوی استادان نباید در دانشگاه ها صورت گیرد بلکه باید به عنوان مرجع علمی، بذر امید را در دل دانشجویان کاشته و از طرح مباحث ناامید کننده نشات گرفته از تشنجات و توطئه‌های بدخواهان پرهیز کرده و ذهن دانشجویان را از مطالب ناامیدکننده‌ای که در فضاهای مجازی منتشر می‌شود پاک کرده و آن‌ها ار به سمت امید به زندگی و ایجاد کسب و کار و اشتغال سوق دهند.

وی با بیان این که مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب نسل جوان است چرا که نسل جوان و فرهیخته می‌تواند گره گشای مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف شود و این نسل جوان نیازمند آرامش است، ادامه داد: لذا در راستای ارتقای عملکرد استادان و ایجادفضایی امن و آرام عملکرد استادان در کلاس‌ها و در دانشگاه‌ها رصد می‌شود، چرا که ما در قبال دانشجویان مسئول هستیم.

وی با بیان اینکه حل مشکلات به دست جوانان موجب انگیزه و تعهد بیشتر و امید به آینده بیشتری می شود، افزود: اساتید باید ذهنیت و تصویر ذهنی جوانان را به درستی بسازند و خودباروری را در آنها القا کنند چرا که اگر جوان باور کند که راه حل در داخل کشور است این راه حل را با قدرت و قوت بیشتری جستجو می‌کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد تصریح کرد: بنابراین از بسیج اساتید می‌خواهم روحیه مطالبه گری را حفظ و ومشکلات حوزه ها را مطرح کنند؛ روحیه مطالبه گری اگر وجود داشته باشد به مدیریت بهتر این فضا کمک شده و کمک شما به یک مدیر انقلابی، کمک به حفظ ارکان نظام و تعمیق و ترویج باورهای دینی است.

وی با تاکید براینکه اساتید بسیجی باید روحیه مطالبه گری خود را حفظ کنند و با همراهی و مطالبه گری خود به موفقیت مدیران انقلابی کمک کنند، گفت: مدیریت موفق در گرو حفظ، ترویج و تعمیق ارکان دینی دانست، لذا امیدواریم با دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی نقش مؤثری در پیشبرد اهداف آن داشته باشیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد: راه حل مشکلات در داخل کشور است

افسران ارتش جنگ نرم، اساتید هستند

مسوول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد نیز در این مراسم گفت: پس از اینکه رهبر معظم انقلاب سه سال قبل بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را در ۴۰ سالگی انقلاب صادر کرد، دانشگاه آزاد اسلامی، دبیرخانه راهبردی استانی را در تمامی مراکز دانشگاه‌ آزاد اسلامی تشکیل داد.

حجت الاسلام مصطفی رجایی‌پور افزود: یکی از اهداف این دبیرخانه آموزش اساتید برای تربیت مربی بیانیه گام دوم انقلاب است چرا که افسران ارتش جنگ نرم، اساتید هستند و این اساتید باید بیانیه گام دوم انقلاب را تبیین و مطرح کنند و توضیحات لازم در این خصوص را برای سایر اقشار جامعه و دانشجویان ارائه دهند.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که اگر بتوانیم روی اساتید تأثیر مثبت بگذاریم و استادان مفید و مؤثری داشته‌ باشیم عملاً ۶۰ تا ۷۰ درصد این رسالت فرهنگی خود را به انجام رسانده‌ایم چون این استادان می‌توانند روی دانشجویان اثرگذار باشند.

این مسوول اظهار کرد: بنابراین، این مرکز دانشگاهی در تلاش است با برگزاری کارگاه‌های بازخوانی و تبیین، تمامی استادان و کارکنان دانشگاه را برای تحقق بیانیه رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی بسیج کند.

وی اضافه کرد: لذا در راستای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، تاکنون فعالیت‌های متعددی از جمله برگزاری جلسات و کارگاه‌های آموزش تمامی استادان، اعم از اعضای هیات علمی و استادان حق التدریسی استان، که مجموعا قریب سه هزار نفر می‌شوند، انجام شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد: راه حل مشکلات در داخل کشور است

حجت الاسلام رجایی‌پور ادامه داد: همچنین سال گذشته "کارگاه بازخوانی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی" و کارگاه مقدماتی "دوره تربیت مربی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی" با حضور اساتید دانشگاه‌های استان خراسان رضوی، دانشگاه فردوسی، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و اکنون نیز دوره تکمیلی آن در این دانشگاه برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور جمعی از اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان خراسان رضوی به میزبانی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی صبح امروز در مرکز رفاهی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha