تزریق واکسن کرونا به گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال در همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان از آغاز تزریق واکسن کرونا به گروه های سنی ۹ تا ۱۲ سال در ۳۶ مرکز این شهرستان خبر داد.

«علیرضا رستمی کیا» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واکسیناسیون گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال در ۳۶ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و چهار پایگاه تجمیعی واکسیناسیون شامل تالار قرآن، سالن ورزشی سردار شهید سلیمانی، یادمان عین القضات و مرکز بهورزی واقع در چهار راه خواجه رشید همدان انجام می شود.

وی با بیان اینکه حضور و رضایت والدین برای واکسیناسیون این گروه سنی الزامی است اضافه کرد: افرادی که برای واکسیناسیون به مراکز یاد شده مراجعه می کنند باید ۹ سال تمام باشند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان اظهار داشت: تاکنون دستورالعملی برای واکسیناسیون کرونا برای افراد زیر سن ۹ سال ابلاغ نشده است و در صورت اعلام این موضوع، مرکز بهداشت همدان از امادگی کامل برای واکسیناسیون برخوردار است.

رستمی کیا ادامه داد: در حال حاضر واکسن‌های مجاز برای گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال «سینوفارم» و «پاستوکووک» بوده و این نوع واکسن ها به این گروه سنی تزریق می شود.

به گزارش ایرنا تاکنون ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار دُز واکسن کرونا در استان همدان تزریق شده است که ۹۲ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال این استان دُز اول، ۸۰.۱ درصد از جمعیت هدف این استان نوبت دوم و ۲۴.۱ درصد نیز نوبت سومِ واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha