تزریق دزُ سوم کرونا به افراد بالای ۴۰ سال در همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- سرپرست مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت که کار تزریق نوبت سوم واکسن کرونا (دُز یادآور) برای گروه جمعیتی ۴۰ سال به بالا در این شهرستان آغاز شده است.

دکتر «علیرضا رستمی کیا» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی افراد بالای ۴۰ سال که نوبت اول و دوم واکسن کرونا از نوع «سینوفارم»، «برکت» و «بهارات» تزریق کرده اند، دُز سوم را پس گذشت سه ماه از نوبت دوم دریافت کنند.

وی اظهار داشت: همچنین افراد بالای ۴۰ سالی که نوبت اول و دوم واکسن آنها از نوع «اسپوتنیک» و «آسترازنکا» بوده، دُز سوم را باید با فاصله ۶ ماه از نوبت دوم، تزریق کنند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: کادر درمان و بیماران خاص زیر ۴۰ سال نیز با رعایت فواصل عنوان شده بر حسب نوع واکسن نوبت‌های قبلی خود، دُز سوم واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

دکتر رستمی با بیان اینکه برای تزریق نوبت سوم واکسن کرونا برای افرادی که در نوبت اول و دوم واکسن پاستور دریافت کرده اند منتظر ابلاغ وزارت بهداشت هستیم، افزود: نوع واکسن نوبت سوم بهتر است از همان واکسن نوبت‌های قبل باشد اما در صورت تقاضای فرد واکسن «استرازنکا» و «سوبرانا پلاس» هم می‌توان تزریق  کرد.

به گفته وی، تزریق واکسن کرونا در پایگاه‌های تجمیعی و همه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهرستان همدان انجام می شود.

بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن کرونا تاکنون در استان همدان تزریق شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha