عاملان برداشت‌ غیرقانونی آب شرب کرمانشاه به دستگاه‌ قضایی معرفی می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه موضوع تامین آب شرب شهروندان کرمانشاهی اولویت اصلی و مهم مدیریت ارشد استان است، گفت: کسانی که در طول مسیر خط انتقال آب شرب به کرمانشاه، اقدام به برداشت‌های غیرقانونی کرده‌اند، برای مجازات به دستگاه‌ قضایی معرفی می‌شوند.  

به گزارش ایرنا، «منوچهر فخری» عصر شنبه در نشست قرارگاه تامین آب شرب شهر کرمانشاه، افزود: این قرارگاه با دستور و تاکید ویژه استاندار کرمانشاه و به منظور رفع مشکلات آب شرب شهر کرمانشاه تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: در همین راستا ۲ روز قبل همراه با مدیران دستگاه های اجرایی یک بازدید میدانی از مسیر خط انتقال سد گاوشان به تصفیه خانه کرمانشاه انجام گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه افزود: هم اکنون عملیات رفع برخی نواقص این خط انتقال از سد گاوشان تا تصفیه خانه غدیر کرمانشاه توسط تیم های عملیاتی آب منطقه ای استان در جریان است.  

وی عنوان کرد: متاسفانه برخی افراد در طول مسیر اقدام به برداشت های غیرقانونی از خط لوله انتقال آب کرده اند که با حضور دادستانی این موارد بررسی شد و با شکایت دستگاه های مربوطه با متخلفان برخورد قانونی می شود.

فخری گفت: پروژه تکمیل تصفیه خانه غدیر و همچنین اجرای برخی خطوط انتقال بین مخازن داخل شهر را می شد در سال‌های گذشته و با هزینه بسیار کمتری اجرا کرد ولی متاسفانه این کار صورت نگرفته و در شرایط فعلی اتمام این پروژه به اعتبارات بسیار زیادی نیازمند است.

وی تاکید کرد: اگر مشخص شود در این زمینه قصوری وجود داشته حتما باید مدیر مربوطه پاسخگو باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: با تاکید ویژه استاندار قرار است در قالب یک طرح اضطراری ظرفیت این خط انتقال را تا حد ممکن بالا ببریم تا در تابستان آینده شاهد مرتفع شدن بخش مهمی از مشکلات آب شرب محلات کلانشهر کرمانشاه باشیم.  

وی افزود: در نشست امروز مصوب شد آب منطقه ای در ۵۵ روز آینده، برخی نواقص موجود این خط انتقال را برطرف کند و خط را به آب و فاضلاب برای اقدامات بعدی تحویل دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: علاوه بر این مقرر شد آب و فاضلاب با هماهنگی شهرداری کرمانشاه، تعدادی چاه برای تامین آب شرب، در نقاط مختلف شهر حفاری کند.  

به گزارش ایرنا، استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه ۵۴۰ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد بیش از ۳۰۰ هزار مشترک مربوط به کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه است.

سرانه مصرف آب شرب در شهر کرمانشاه ۵۳ لیتر بیشتر از میانگین کشوری یعنی ۲۲۳ لیتر در شبانه‌روز است.

اکنون آب سد گاوشان پس از انتقال به تصفیه خانه «عمرمل» برای شرب در شهر کرمانشاه مورد استفاده قرار می گیرد.

 این تصفیه خانه اکنون روزانه ۲ هزار مترمکعب از آب سد گاوشان را تصفیه و به شبکه آب شرب شهر کرمانشاه تزریق می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha