معاون استاندار: روزانه هزار و ۳۰۰ لیتر به آب شرب کرمانشاه اضافه می‌شود
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه اعلام کرد که به منظور تامین آب شرب مرکز استان روزانه هزار و ۳۰۰ لیتر به ظرفیت تامین آب شرب شهر اضافه می‌شود.

«منوچهر فخری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: اکنون آب سد گاوشان پس از انتقال به تصفیه خانه «عمرمل» برای شرب در شهر کرمانشاه مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: این تصفیه خانه اکنون روزانه هزار مترمکعب از آب سد گاوشان را تصفیه و به شبکه آب شرب شهر کرمانشاه تزریق می کند که این میزان از فردا به ۲ هزار لیتر افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه توضیح داد: افزایش ظرفیت تصفیه خانه «عمرمل» کرمانشاه با کار شبانه روزی چند گروه از شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب محقق شد.

به گزارش ایرنا، پیش از این قرار بود که فاز دوم تصفیه خانه عمرمل آذرماه وارد مدار شود که به با توجه به کمبود منابع آبی شهر کرمانشاه موضوع وارد مدار کردن آن به صورت  ویژه در دستور کار قرار گرفت.

استفاده از چاه آب ادارات برای تامین نیاز شهر کرمانشاه

فخری در بخش دیگری از صحبت های خود به استفاده از چاه آب ادارات برای تامین آب شرب شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: اکنون چاه آب چند اداره همچون دانشکده کشاورزی، جهاد دانشگاهی و چند چاه شهرداری به منظور استفاده در سیستم آب شرب وارد مدار شده اند.

وی افزود: همچنین شرکت آب و فاضلاب اقدام به حفر چند حلقه چاه جدید و افزایش عمق چاه های قدیمی نیز کرده است که کمک شایانی برای تامین آب مناطق شهری کرمانشاه محسوب می شود.

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه با استفاده از چاه های مذکور روزانه ۳۰۰ لیتر به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه شده است.

بر اساس اعلام فخری با توجه به افزایش دمای هوا و مصرف مردم همچنان احتمال قطعی مقطعی و افت فشار آب در برخی از مناطق شهری کرمانشاه متصور است.

وی همچنین به مشکل تامین آب در شهرک مهدیه شهر کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: اقدامات فنی به منظور برطرف کردن مشکل تامین آب این شهرک اکنون در حال انجام است و به نظر می رسد که تا چند روز آینده شاهد برطرف شدن مشکل باشیم.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه ۵۴۰ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد بیش از ۳۰۰ هزار مشترک مربوط به کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه است.

سرانه مصرف آب شرب در شهر کرمانشاه ۵۳ لیتر بیشتر از میانگین کشوری یعنی ۲۲۳ لیتر در شبانه‌روز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha