تولید کیت تشخیص سریع جهش اومیکرون برای اولین بار در ایران

تهران- ایرنا- شرکت سلامت الکترونیک برکت، در جشنواره ابوریحان لوح افتخار شرکت فناور برتر را به عنوان اولین تولیدکننده کیت‌های تشخیص سریع کرونا در کشور و جلوگیری از خروج ارز و کاهش قیمت تست های مولکولی دریافت کرد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا، شرکت سلامت الکترونیک برکت در سال گذشته در زمان شیوع بیماری کرونا به عنوان اولین تولیدکننده کیت‌های تشخیص COVID-۱۹ مبتنی بر آنتی ژن اقدام به تولید این کیت کرد که در آن زمان جزو سه کشور اصلی تولیدکننده این کیت در جهان بود و از واردات این نوع کیت از کره جنوبی به صورت انبوه به دلیل تولید داخل این کیت توسط این مجموعه جلوگیری می شد.

پس از آن با تولید روزانه ۲۰۰ هزار عدد از این کیت توسط این شرکت، وزارت بهداشت آن را به صورت گسترده در تمام مراکز بهداشتی کشور توزیع کرد و مورد استفاده قرار گرفت. همچنین این کیت‌ها در طرح شهید سلیمانی به صورت گسترده جهت قطع سریع زنجیره آلودگی استفاده شد. 


در این خصوص در تنوع تولید کیت های تشخیصی و آزمایشگاهی توسط این شرکت در حوزه کرونا، این شرکت موفق به تولید کیت تشخیص سریع N و S مبتنی بر آنتی ژن شده است که همزمان به تشخیص دو پروتئین اسپایک و نوکلئوکپسید می پردازد که در نوع خود در جهان برای اولین بار تولید شده، دقت تشخیص ویروس کرونا را به شدت بالا برده و قادر به بررسی سویه های مختلف ویروس کرونا است. 

در موازات جشنواره ابوریحان از کیت تشخیص سریع جهش های اومیکرون رونمایی شد که در تشخیص سویه اومیکرون دارای حساسیت و دقت بالایی بوده و امکان این امر را دارد که در کمتر از ۲۰ دقیقه تشخیص سویه اومیکرون را انجام داده، به سرعت، زنجیره آلودگی را قطع کند و در این شرایط بحرانی به جهت تشخیص سریع و غربالگری دقیق و اطمینان از عدم گسترش آلودگی مورد استفاده قرار گیرد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha