استاندار تهران: در دولت جمهوری اسلامی تعطیلی معنایی ندارد

تهران-ایرنا-استاندار تهران گفت: در دولت مردمی جمهوری اسلامی، جمعه و تعطیلی معنایی ندارد و تمام‌ مسوولان برای رفع مشکلات مردم باید بیست و چهار ساعته کار کنند.

به گزارش ایرنا، محسن منصوری روز جمعه در آئین‌تکریم و معارفه فرماندار جدید شهرستان پیشوا که در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) برگزار شد اظهار داشت:معارفه فرماندار پیشوا به این دلیل روز جمعه برگزار شد تا این مهم یادآوری شود که در دولت جمهوری اسلامی تعطیلی وجود ندارد و همه مسوولان باید برای رفع مشکلات مردم کار کنند.

وی افزود: برگزاری این مراسم در نماز جمعه به عنوان بهترین تجمع عبادی سیاسی به این دلیل صورت گرفت تا مسوول بداند باید همواره در بین مردم باشد و از نزدیک با کار جهادی مشکلات آنان را برطرف کند.

منصوری اظهار داشت: تغییر فرمانداران استان تهران از پیشوا به عنوان خاستگاه انقلاب و قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ و از کنار مضجع نورانی امامزاده جعفر انجام شد تا کار انقلابی برای رفع مسائل جامعه با توسل به ائمه اطهار صورت گیرد.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از جوانان در اداره امور کشور گفت: توان و ظرفیت جوانان را نباید فقط به دوران هشت سال دفاع مقدس و مبارزات انقلابی خلاصه کرد بلکه امروز جوانان انقلابی ماموریت مهم تحقق گام دوم انقلاب را بر عهده دارند.

وی گفت: در دولت قبل به درستی از ظرفیت های جوانان استفاده نشد و امروز زمان آن رسیده تا با اعتماد به آنان،‌ گام های اساسی در پیشرفت و توسعه همه جانبه جامعه برداشت و با کارسازی، آینده روشنی برای کشور رقم زد.

منصوری تصریح کرد: امروز همه باید در مسیر تقویت سرمایه های اجتماعی که همان همراهی مردم است گام بردارند و این مهم در سایه برخورداری از مدیریت میدانی و جهادی ، حضور در صحنه مدیران و استفاده از ظرفیت های مردمی محقق می شود.

وی تاکید کرد: امروز مردم در تمامی حوزه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی اثرگذاری خود را نشان داده اند و قطعا اگر از ظرفیت آنان به درستی استفاده شود، مردم امورات جامعه را اداره می کنند.

وی استفاده از نیروهای بومی را اولویت استانداری در انتخاب فرمانداران اعلام کرد و افزود: هر جا از ظرفیت مردم به درستی انجام شد، مشکلات برطرف می شود و از فرمانداران انتظار می رود ضمن مردم داری، حسن خلق و همراهی با مردم، در صدد رفع مشکلات موجود برآیند.

استاندار تهران گفت: فرمانداران باید آستانه تحمل خود را در مواجهه با مردم بالا ببرند، مردم حق دارند که اعتراض خود را نسبت به مسوولان بیان کنند و درخواست های خود را بیان نمایند.

وی تصریح کرد: استان تهران از محرومیت هایی رنج می برد که جنس آن با سایر مناطق کشور متفاوت است و قطعا این مشکلات و محرومیت هادر سایه همدلی مسوولان، مشورت گرفتن با مردم و توکل به خدا رفع می شود.

در این مراسم ابراهیم تاجیک نوری به عنوان فرماندار جدید پیشوا معرفی شد.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha