۲۸ مهر ۱۴۰۰، ۲۰:۴۸
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84512732
T T
۲۰ نفر

برچسب‌ها

یادداشت سردار باقری  در دفتر یادبود نیروی  دریایی روسیه

سن پترزبورگ - ایرنا - سردار سرلشکر محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بازدید از ناو آموزشی پریکوپ روسیه، با نوشتن پیامی در دفتر رسمی بازدیدهای این ناو برای توسعه همکاریهای دریایی ایران و روسیه ابراز امیدواری کرد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا از سن پترزبورگ،  سردار باقری امروز در راس هیات نظامی ایران و در حالی که ازسوی جمعی از مقامهای نظامی روس همراهی می شددر جزیره کرونشتات در شرق خلیج فنلاند از ناو آموزشی پریکوپ که در این محدوده آبی لنگر انداخته بود بازدید کرد.

رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دفتر بازدیدهای رسمی این ناو چنین نوشت:

«فرصت مغتنمی برای بازدید از ناو آموزشی پریکوپ نیروی دریایی ارتش جمهوری فدراتیو روسیه در سن پترزبورگ فراهم آمد و درخصوص روش های آموزشی فراگیران تبادل نظر شد.  

 امیدوارم با توسعه همکاری های دو نیروی مسلح، امنیت دو کشور روز به روز ارتقاء پیدا کند و صحنه های دریایی گوناگون، قلمرو امن برای دریانوردی مردم جهان باشد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران   سرلشکر محمد باقری ۱۴۰۰/۷/۲۸

یادداشت سردار باقری  در دفتر یادبود نیروی  دریایی روسیه

رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در چارچوب برنامه های سفر به روسیه بعد از ظهر امروز از فعالیت‌های نیروی دریایی روسیه در جزیره کرونشتات در نزدیکی سن پترزبورگ بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سردار باقری روز چهارشنبه در جزیره کرونشتات با حضور در ناو آموزشی «پریکوب» نیروی دریایی ارتش روسیه، در خصوص فعالیت‌های آموزشی دانشجویان نظامی با فرماندهی نظامی و مقامهای این ناو روسی تبادل نظر کرد.

کرونشتات منطقه ای نظامی با وسعت ۱۹.۳۵ کیلومتر مربع و ۴۲ هزار و ۸۰۰ نفر جمعیت در شرق خلیج فنلاند قرار گرفته است و تا شهر سن پترزبورگ سی کیلومتر فاصله دارد.

بازدید از امکانات نیروی دریایی روسیه در کرونشتات بخشی از برنامه سفر چهار روزه رسمی سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به روسیه است.

سردار باقری امروز با استقبال رسمی فرماندهان ارشد نیروی دریایی روسیه و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران توسط گارد تشریفات ناوگان دریای شمال وارد شهر سنت‌پترزبورگ شد.  

رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان امروز با آدمیرال ولادیمیر کاساتونوف فرمانده ناوگان کل دریای شمال و جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه دبدار کرد.

کاساتونوف در این دیدار با اشاره به مشارکت ناوهای ایرانی در مراسم رژه نیروی دریایی ارتش روسیه در سال جاری گفت: حضور ناوهای ایرانی در آب‌های روسیه زینت بخش این رژه دریایی بود.

وی به همکاری قوای دریایی دو کشور اشاره کرد و گفت که این همکاری ها و مشارکت خوب ایران در رژه دریایی روسیه نشان داد که دو کشور از اتحاد روزافزون برخورداند.

وی افزود که روابط ایران و روسیه در ابعاد مختلف روز به روز پرمحتوا تر  و بهتر می شود.

آدمیرال یومینیوف همچنین گفت که امسال بخش نیروهای مسلح روسیه چندین برنامه و مسابقات نظامی برگزار کرد که ایران نیز  میزبان بسیار خوبی برای چند مورد از این مسابقات بود.

این مقام نظامی روس گفت: روسیه سال آینده نیز چندین مسابقه برگزار خواهد کرد که امیدواریم ایران حضوری حتی پررنگ تر از دوره های قبل در این مسابقات نظامی داشته باشد.

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دیدار خود با فرمانده نیروی دریایی روسیه گفت: در این دیدار درباره همکاری های نظامی دریایی ایران و روسیه گفت وگو شد و توافقات خوبی بدست آمد.

سردار باقری پس از دیدار با آدمیرال نیکلای یومینیوف فرمانده نیروی دریایی روسیه در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا و صدا و سیما اظهار داشت: در سن پترزبورگ در مقر نیروی دریایی روسیه حضور یافته و با فرمانده نیروی دریایی روسیه گفت و گو کردیم.

وی افزود: در این دیدار درخصوص همکاریهای دوجانبه دریایی ازجمله حضور شناورهای ایرانی در رزمایش ها و تمرین های دریایی در روسیه، حضور در مسابقات نظامی و تبادل تجربیات عملیاتی، همچنین کار مشترک و انجام تحقیقات برای کارآمدسازی تجهیزات دریایی و متقابلا حضور روسیه در رزمایش ها و تمرین های دریایی ایران که دو سال است در چابهار برگزار می شود و ناوهای ارتش روسیه حضور پیدا کردند، گفت و گو کردیم.

سردار باقری امروز همچنین با آدمیرال ولادیمیر کاساتونوف فرمانده ناوگان دریای شمال و جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه دیدار کرد.  

آدمیرال کاتاسانوف در ابتدای این دیدار که کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه نیز در آن حضور داشت،  با ابراز خرسندی از حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در سنت‌پترزبورگ خاطرنشان کرد نیروی دریایی روسیه و ایران در سال‌های اخیر همکاری‌های گسترده داشته و چندین رزمایش مشترک برگزار کردند و همکاریهای دوجانبه ادامه می یابد.  

 فرمانده ناوگان دریای شمال روسیه به حضور ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران در رژه دریایی اخیر سنت‌پترزبورگ اشاره و بر اهمیت تحکیم روابط ایران و روسیه در عرصه های نظامی و دفاعی تاکید کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: روابط ایران و روسیه بعنوان دو شریک راهبردی در عرصه بین‌المللی روند رو به گسترش دارد.

سردار باقری با یادآوری اینکه ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار با عبور از اقیانوس اطلس وارد خلیج فنلاند شده و در رژه ویژه روز نیروی دریایی روسیه شرکت کرد، تصریح کرد: این امر بیانگر اقتدار نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران و علاقمندی به گسترش همکاریهای نظامی و دفاعی با روسیه است.

سردار باقری از روز یکشنبه گذشته برای انجام دیدار رسمی در روسیه بسر می برد و در این مدت با وزیر دفاع و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه دیدار کرد و سفری نیز به سن پترزبورگ داشته و قرار است به آستراخان در ساحل دریای خزر نیز سفر کند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha