ترویج فرهنگ ایثار و تکریم خانواده شهدا رسالت همگانی است

قصرشیرین- ایرنا- معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: خانواده شهدا و ایثارگر الگوی جامعه هستند از این رو ترویج فرهنگ ایثار و تکریم خانواده شهدا رسالتی خطیر و بر عهده همگان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «حجت خدرویسی» روز چهارشنبه در دیدار و سرکشی خانواده شهدا و ایثارگر اهل سنت و اهل حق قصرشیرین به مناسبت هفته وحدت، افزود: صبر، استقامت و ایثار این عزیزان که فرزندانی گرانقدر فدای ملت کردند، ستودنی است و ما وظیفه داریم ادامه دهنده راه آن ها باشیم.

وی اظهار داشت: شهدا هستی خویش را در راه تحقق اندیشه های امام راحل نثار کرده و امروز وظیفه همه ما دفاع از ارزش های اسلامی و تداوم فرهنگ شهدا است.

نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت سپاه قصرشیرین نیز گفت: در دوران جنگ تحمیلی همه مذاهب اسلامی در دفاع از کشور همدل شدند.

حجت الاسلام «اسماعیل شامحمدی» افزود: خانواده شهدا و ایثارگر منزلت خاصی در جامعه ما دارند و این هفته فرصت مناسبی برای تجلیل از این عزیزان است.

در این مراسم از خانواده شهید جاویدالاثر "ولی پالانی جافی" که با عضویت فداییان امام (ره) سپاه پاسداران در تاریخ ۱۳۵۹/۰۷/۰۱ در منطقه پاسگاه بیشگان از توابع شهرستان سرپل ذهاب مفقود شده  و همچنین"بدریه صادق پور" که در تاریخ  ۱۳۶۷/۰۴/۰۱بر اثر بمباران شیمیایی در منطقه سرمیل مجروح شد، تجلیل شد.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد که در دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از ۶۸۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

به روایت اهل سنت ۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت حضرت محمد (ص) است و اهل تشیع معتقدند که آن حضرت در ۱۷ ربیع الاول متولد شده است.

در استان کرمانشاه که بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد؛ حدود ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان و بیش از ۲ هزار و ۵۹۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد نیمی از جمعیت در مرکز استان زندگی می کنند.

این استان بافتی قومی و مذهبی دارد و اقوام کُرد، لک، جاف و ترک و همچنین مذاهب و فرق اهل تسنن، تشیع و اهل حق در آن سکونت دارند.

به دلیل تنوع قومی و مذهبی و وجود خُرده فرهنگ های فراوان از استان کرمانشاه به عنوان هندوستان ایران نام می برند، کرمانشاه از پیشینه تاریخی نیز برخوردار است و سنگ نوشته ها و بناهای تاریخی دوران قبل از اسلام و دیگر دوره های تاریخی نشان از وجود فرهنگ و تمدن در این دیار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha