دانشجویان نو ورود مهرماه ۱۴۰۰ از آذر ماه واکسینه می‌شوند

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان نو ورود سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از آذرماه به بعد در مقابل کرونا واکسینه می شوند.

علی خاکی صدیق روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره زمان واکسیناسیون دانشجویان ورودی جدید که از مهرماه ۱۴۰۰ وارد دانشگاه می شوند، گفت: وزارت بهداشت تعهدی برای واکسیناسیون دانشجویان ورودی جدید در ابتدای سال تحصیلی پیش رو نداده است.

وی افزود: واکسیناسیون دانشجویان ورودی جدید از آذرماه به بعد با اولویت بندی انجام می شود و ترم نخست تحصیلی آنها از مهرماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی وزیر علوم، زمان شروع کلاس های حضوری این دانشجویان را در صورت انجام واکسیناسیون از نیمسال دوم سال تحصیلی آینده اعلام کرد.

خاکی صدیق درباره نوع واکسنی که به دانشجویان تزریق می شوند، گفت: نوع واکسن را وزارت بهداشت اعلام می کند.

معاون وزیر علوم درباره آموزش های الکترونیکی ترم جدید مهرماه خاطرنشان کرد: اگر واکسیناسیون تا مهر ماه انجام نشود، ۵۰ درصد آموزش ها بر اساس نظام نامه آموزش الکترونیکی باید مجازی باشد.

به گزارش ایرنا، نظام نامه آموزش الکترونیکی دانشگاه ها سال گذشته از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم ابلاغ شد که بر اساس آن، تا چهار سال آینده، سهم آموزش الکترونیکی در دانشگاه ها ۵۰ درصد است.

خاکی صدیق روز گذشته به ایرنا اعلام کرد که دانشجویان تحصیلات تکمیلی سال تحصیلی ۹۸ و ما قبل آن تا مهرماه واکسینه می شوند.

همچنین غلامرضا غفاری، سرپرست سازمان امور دانشجویان پیش از این به ایرنا اعلام کرده بود که دانشجویان در محل سکونت خود واکسن کرونا را دریافت می کنند.

آموزش های الکترونیکی دانشگاه ها از اسفندماه ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا مجازی شده است، اما بعد از سه ترم برگزاری غیرحضوری کلاس ها، وزارت علوم بر آن است آموزش های حضوری دانشگاه ها را از مهر ماه ۱۴۰۰ دوباره فعال کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha