دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی ۹۸ و ماقبل آن تا مهرماه واکسینه می‌شوند

تهران-ایرنا- معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد ورودی‌های سال ۹۸ و ماقبل آن تا مهرماه ۱۴۰۰ برای حضور در دانشگاه واکسینه می شوند.

علی خاکی صدیق روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا درباره واکسیناسیون دانشجویان اظهار داشت: در راستای مصوبات جلسات این وزارتخانه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کارگروهی برای واکسیناسیون دانشگاهیان تشکیل شد و طبق قول وزارت بهداشت، استادان و کارکنان دانشگاه ها به دلیل این که تعداد آنها نسبت به دانشجویان کمتر است از مردادماه واکسن دریافت می کنند.

وی درباره واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی هم گفت: برای اولویت بندی واکسیناسیون دانشجویان، یک کارگروه در معاونت آموزشی وزارت علوم تشکیل شد و این موضوع با نظر دانشگاه ها در حال بررسی است. با اولویت بندی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، واکسیناسیون آنها از شهریورماه آغاز می شود.

خاکی صدیق خاطرنشان کرد: این کارگروه مشخص می کند چه دانشجویانی در تحصیلات تکمیلی اول مهرماه برای حضور در دانشگاه واکسینه شوند. در این زمینه اولویت با دانشجویان دکتری و بعد از آنها دانشجویان کارشناسی ارشد است.

معاون وزیر علوم یادآور شد: به طور طبیعی دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد که ورودی های سال تحصیلی ۹۸ به قبل هستند باید در اولویت واکسیناسیون باشند؛ امیدواریم با برنامه ریزی وزارت بهداشت، این اقدام هر چه زودتر عملیاتی شود.

به گزارش ایرنا، واکسیناسیون دانشگاهیان پیش از این اعلام شده بود که از مهرماه و واکسیناسیون دانشجویان از شهریورماه آغاز می شود؛ نوع واکسن را وزارت بهداشت اعلام می کند.

آموزش های الکترونیکی دانشگاه ها از اسفندماه ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا مجازی شده است اما بعد از سه ترم برگزاری غیرحضوری کلاس ها، وزارت علوم بر آن است آموزش های حضوری دانشگاه ها را از مهرماه دوباره فعال کند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha