انتخابات، مظهر اراده مردم است

تهران - ایرنا - رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی گفت: انتخابات مظهر اراده مردم است زیرا رییس جمهوری بر سرنوشت همه افراد جامعه تاثیر می‌گذارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «حجت السلام علی ثقفی» روز جمعه با حضور در مسجد النبی و دادن رای، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک روز انتخابات به عنوان یکی از اعیاد ملت ایران اظهار داشت: انتخابات مظهر اراده مردم است زیرا باور داریم که فرد منتخب بر تعیین سرنوشت اثر دارد به همین دلیل امیدواریم مردم همت کنند و مانند گذشته شگفتی آفرین شوند.

وی با بیان اینکه مردم بعد از انقلاب معجزات بسیاری از خود نشان دادند و این سخنی گزاف نیست، تاکید کرد: امیدوارم امروز نیز بار دیگر این اتفاق رخ دهد زیرا مردم در سالیان گذشته دچار مشکلات زیادی بودند و به حق گلایه مند هستند اما امروز باید بگویند که گلایه مندیم، به همین دلیل رای می دهیم تا شرایط را تغییر دهیم.

ثقفی تاکید کرد: دلیل این موضوع، انتخابات نیست بلکه رویش یک نسل جوان، پرانگیزه و فعال است که در صحنه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حضور دارند و این جوانان از ظرفیت های امید آفرین هستند و باید از این ظرفیت برای شکوفایی کشور استفاده کرد.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) روز جمعه ۲۸ خرداد آغاز شد. 

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند. 

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ روز جمعه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha