آیت‌الله جنتی رای خود را به صندوق انداخت 

تهران- ایرنا- دبیر شورای نگهبان صبح امروز رأی خود را به صندوق سیار واقع در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان انداخت.  

به گزارش ایرنا، آیت‌الله احمد جنتی، صبح جمعه رأی خود را به صندوق ۱۵۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری انداخت.

دبیر شورای نگهبان پس از انداختن آرای خود در صندوق‌های رای تاکید کرد: وقتی مردم در صحنه هستند، هیچ ضرری به این کشور وارد نخواهد شد و دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی گفت: سه سفارش به مردم دارم؛ اول مشارکت، دوم مشارکت و سوم مشارکت. 

جنتی افزود: امیدوارم مردم مثل همیشه حضور پرشور در صحنه داشته باشند. مردم ما متدین و انقلابی هستند و تاکنون در تمام صحنه ها حضور داشته اند و تا این مردم در صحنه هستند، دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند، اجر این حضور را خداوند متعال خواهد داد.

وی گفت: شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی و اخلاقی است. انشاءالله جزو عبادات مردم محسوب می شود و ثواب آن برای رای دهندگان نوشته می شود. 

جنتی با بیان اینکه مشارکت از همه وجه ها دارای اهمیت بسیاری است، خاطرنشان کرد: امیدوارم که همه مردم حضور در صحنه داشته باشند. این نظام، نظام اسلامی و مردمی است و انقلاب بر پایه مردم شروع شد و ادامه پیدا کرد و پیروز شد و تا آخر هم ادامه پیدا خواهد کرد و به همین دلیل حضور مردم موثر است. 

دبیر شورای نگهبان گفت: دشمن هم هیچ غلطی نتوانست بکند و نخواهد کرد و تا مردم در صحنه هستند، نه آمریکا، نه انگلیس و نه اروپا و نه هیچکس دیگر نمی تواند علیه مردم ما توطئه کند.

آیت الله جنتی با تقدیر از حضور مردم افزود: خداوند به این مردم خیر دهد. واقعاً قدردانی و تشکر از این مردم وظیفه من و امثال من است. خدایا این مردم در راه دین، اسلام و تبعیت از امام بزرگوارمان در صحنه حضور پیدا کردند و هر کجا فراخوانده شدند، شرکت کردند. 

وی خاطرنشان کرد: مردم ما مردمی قدردان، متدین و انقلابی هستند و تا این مردم در صحنه هستند هیچ دشمنی، هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. یک عده بیرون نشسته اند و نقشه‌هایی می کشند که چنین و چنان کنیم و به خیال خود می‌خواهند توطئه‌های خود را اجرا کنند اما مردم ما  روشن‌بین، مسلمان و ولایی هستند و تا زمانی که مردم، ولایت فقیه و نظام و اسلام را قبول دارند هیچ ضرری به این مملکت نخواهد رسید. 
دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه هیچ کس جز خدا نمی تواند اجر مجاهدت مردم را جبران کند، افزود: مردم جوانان خود را در دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردند و محرومیت ها را تحمل کردند و در همه صحنه‌ها حضور پیدا کردند.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) امروز -جمعه ۲۸ خرداد- برگزار شد.  

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.  

فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha