مقدمات برگزاری انتخابات در خراسان جنوبی فراهم شده است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی از فراهم بودن شرایط برای حفظ امنیت و سلامت مردم در انتخابات ۲۸ خرداد خبر داد و گفت: ما به عنوان مجریان انتخابات در این مدت مقدمات کار را به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در همه استان مهیا کرده‌ایم.

حمید ملانوری روز دوشنبه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: وظیفه ما به عنوان مجریان انتخابات این است که تلاش کنیم انتخابات در شرایطی امن و آرام و در خور شأن نظام برگزار شود.

وی گفت: تاکید ما به همه عوامل اجرایی و مجریان انتخابات، حرکت بر مدار قانون و رعایت اصل بی‌طرفی است.

استاندار خراسان جنوبی موضوع انتخابات را مساله‌ای مهم برای کشور عنوان کرد و افزود: انتخابات در همه دوره‌ها حساس بوده است و در این دوره نیز حساسیت‌های ویژه خود را دارد.

وی گفت: فشارهای روانی و تبلیغاتی خارج مرزها برای کاهش سطح امید مردم به نظام و بی‌انگیزه کردن آنها به مشارکت در انتخابات و در نتیجه تاثیرگذاری بر روند انتخابات و کمرنگ جلوه دادن نقش آن از مهمترین دلایلی است که حساسیت شرایط موجود را بیشتر کرده است.

ملانوری اظهار داشت: ما به عنوان کارگزاران و تریبون‌داران نظام مسئولیت داریم که با آماده کردن شرایط، اعتمادسازی کنیم.

وی افزود: مردم باید با خیال راحت و انرژی مضاعف در این حماسه سیاسی شرکت کنند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: به جهت حفظ سلامت مردم، هم رای‌دهندگان و هم رای‌گیرندگان در برابر ویروس کرونا تمهیدات لازم درخصوص تامین ماسک و لوازم بهداشتی و نیز رعایت فاصله اجتماعی اندیشیده شده است.

وی تصریح کرد: افزایش ۱۵ درصدی شعب به منظور کاهش تجمعات و رعایت ضوابط بهداشتی و البته دسترسی بهتر مردم صورت گرفته است.

ملانوری با اشاره به اینکه براساس گزارش‌های کشوری و استانی تا این لحظه استانی امن و راحت هستیم افزود: در حوزه بازار هم به منظور رفاه حال مردم تلاش شده شرایط کنترل و مدیریت شود.

وی انتخابات را اولویت اول استان در شرایط فعلی اعلام کرد و گفت: یکی از کارهای اساسی ما در این ایام، توجه به جنبه‌های مختلف تاثیرگذار بر انتخابات بوده اما این حوزه سبب نشده از دیگر اقدامات عمرانی، نظارتی و ارزیابی غافل شویم.

استاندار خراسان جنوبی از اقدامات ستاد توسعه خاوران گفت و با تاکید بر نتایج مطلوبی که در راستای معرفی استان، جذب سرمایه‌گذاران صاحب‌نام و ورود گروه‌های بزرگ سرمایه‌گذاری طی این مدت به همراه داشته است، ارائه گزارش تفسیری در این زمینه را به فرصت بهتر موکول کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی نیز در ادامه به تشریح اقدامات و برنامه‌های خود در راستای فراهم کردن شرایط برای برگزاری انتخاباتی امن و راحت پرداختند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌­ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم، ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

با توجه به لزوم حفظ سلامتی مردم تعداد شعب اخذ رای در این استان ۱۵ درصد نسبت به دوره قبل افزایش پیدا کرده است و هزار و ۲۴ شعبه اخذ رای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در خراسان جنوبی دایر می‌شود.

بیش از ۲۴ هزار نفر در این استان به عنوان عوامل اجرایی آماده برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha