بیش از ۲۴ هزار نفر برگزاری انتخابات در خراسان جنوبی را برعهده دارند

بیرجند - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: بیش از ۲۴ هزار نفر در این استان به عنوان عوامل اجرایی آماده برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد هستند و ناظران بهداشتی هم به منظور کنترل ضوابط در محل شعب اخذ رای حضور خواهند داشت.

ناصر خوش خبر روز دوشنبه در دیدار استاندار خراسان جنوبی و هیات همراه با حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند اظهار داشت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته مبنی بر افزایش شعب اخذ رای، در روز ۲۸ خرداد ماه جاری تعداد هزار و ۲۴ شعبه در استان دایر می‌شود.

وی گفت: این افزایش آمار شعب برای پیشگیری از تجمعات در زمان رای‌گیری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده و به نسبت رشدی که در آمار شعب داریم، تعداد عوامل اجرایی، محافظان، گروه پشتیبانی و سایر عوامل نیز در مقایسه با دوره‌های گذشته افزایش یافته است.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی تصریح کرد: این افزایش آمار شعبه‌ها موجبات اطمینان خاطر مردم و مجریان انتخابات را در روند رای‌گیری فراهم می‌کند و همزمان با این اقدام برای تامین ملزومات بهداشتی مورد نیاز در شعب اخذ رای نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی انتخابات را فرصتی بی‌بدیل برای نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: به جهت اهمیت موضوع، تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور در کشور و بالطبع استان خراسان جنوبی منظور شده است.

ملانوری افزود: در همین راستا کمیته‌های تخصصی ذیل ستاد انتخابات استان و فرمانداران به عنوان رؤسای انتخابات شهرستان‌ها اقدامات قابل تقدیری انجام داده‌اند و همه در هر نقش و جایگاهی در استان، عزم خود را جزم کرده و یک هدف را دنبال می‌کنند تا انتخابات به شکلی پرشور، با امنیت بالا و با اطمینان خاطر مردم برگزار شود.

وی تاکید کرد: همه توان، ظرفیت و امکانات استان در اختیار انتخابات قرار گرفته است تا بستر برای حضور حداکثری مردم فراهم شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: تاکید استاندار نیز بر این است که همه حوزه‌ها پای کار بیایند و با تعامل هرچه بیشتر، شرایط را برای حضور مردم در انتخابات به خوبی مهیا کنند.

وی به شرایط کرونایی و تهدیدهایی که برای جامعه به همراه دارد، اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین اقدامات ما برای مدیریت این شرایط، افزایش شعب اخذ رای بوده و با افزایش ۱۵ درصدی، آمار شعب فعال از ۹۰۲ مورد انتخابات گذشته به هزار و ۲۴ مورد در شرایط موجود رسیده است.

خوش خبر رعایت پروتکل‌ها و جلوگیری از تجمع در محل اخذ رای را مهمترین اصل در افزایش شعب اخذ رای عنوان کرد و گفت: در حال حاضر سه شهر استان نارنجی و بقیه به رنگ زرد هستند که به جهت حفظ سلامت مردم در مقابل کرونا، دستورالعمل‌های بهداشتی انتخابات در اختیار فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، نامزدهای انتخاباتی و سایرین قرار گرفته است.

وی بیان کرد: براساس دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی از ستاد ملی کرونا و ستاد انتخابات کشور، استفاده از ماسک برای همه عوامل اجرایی و مراجعه کنندگان الزامی است.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی آمار واجدین شرایط رای دادن در این استان را بیش از ۵۶۹ هزار نفر اعلام کرد و گفت: برای برگزاری انتخابات در همه مناطق استان، ۷۳۰ هزار برگه تعرفه شورا و ریاست جمهوری در اختیار فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از مردم استان، روزهای تعطیل به روستاها می‌روند لذا برای پاسخگویی به افزایش جمعیت احتمالی روستاها نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

استاندار خراسان جنوبی امروز با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت و گو کرد.

حمید ملانوری در این دیدار به ارائه گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده در راستای مدیریت شرایط موجود در آستانه انتخابات پرداخت و برنامه‌های استان به منظور حفظ سلامت و امنیت انتخابات از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

معاون استاندار و رییس ستاد انتخابات استان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی نیز در قالب گزارش‌های جداگانه از اقدامات حوزه فعالیتی خود گفتند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌­ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم، ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

با توجه به لزوم حفظ سلامتی مردم تعداد شعب اخذ رای در این استان ۱۵ درصد نسبت به دوره قبل افزایش پیدا کرده است و هزار و ۲۴ شعبه اخذ رای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در خراسان جنوبی دایر می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha