واکسیناسیون جانبازان شیمیایی سردشت علیه کرونا آغاز شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: با دریافت سومین محموله واکسن اسپوتنیک، مرحله نخست واکسیناسیون جانبازان شیمیایی این شهرستان آغاز شد.

روژان قادری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سومین محموله واکسن اسپوتنیک روسی در راستای واکسیناسیون سراسری کووید ۱۹ برای گروه‌های پرخطر و اولویت دار با رعایت زنجیره سرد به تعداد ۱۵۰ دوز برای ۱۵۰ نفر از افراد در معرض خطر در این شهرستان دریافت شده است.

وی افزود: از امروز به مدت سه روز در محل بیمارستان امام خمینی (ره) با رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی، کار واکسیناسیون جانبازان شیمیایی در معرض خطر با اولویت معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران آغاز و همزمان در کنار آن واکسیناسیون شاغلان بیمارستان و کادر شاغل در مراکز ۱۶ ساعته نیز انجام خواهد شد.

قادری بیان کرد: پیش از این با ارسال ۲ محموله، واکسن طی ۲ مرحله به کادر درمان این شهرستان تزریق شده بود که با تزریق این محموله جدید به تعداد ۱۵۰ دوز، در مجموع ۲۲۵ دوز واکسن به افراد با اولویت در معرض خطر تزریق خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در شهرستان مرزی سردشت بیش از ۴۰۰ جانباز شیمیایی وجود دارد که به ترتیب اولویت واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

این شهرستان با جمعیت ۱۲۰ هزار نفری در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده که دارای سه بخش ربط، وزینه و مرکزی با ۶ دهستان و ۲۷۰ روستا و ۴ شهر است.

سردشت در هفتم تیرماه سال ۶۶ مورد هجوم بمباران شیمیایی رژیم بعث معدوم عراق قرار گرفت که در این جنایت جنگی بیش از ۱۱۸ نفر شهید و ۲ هزار نفر نیز جانباز شیمیایی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha