امام جمعه شهرکرد: مقابله با دشمن از طریق ایستادگی محقق می شود

شهرکرد-ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه مقابله با دشمن جز از طریق ایستادگی و مقاومت محقق نمی‌شود، گفت: نباید اجازه داد دشمن بر تحریم‌ها بیفزاید.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را تقویت‌کننده منافع ملی توصیف و بر اجرای کامل آن تاکید کرد.

وی گفت: این قانون باید با تدابیر دولتمردان اجرایی شود، تا امتیازاتی به دشمن و بیگانگان داده نشود و از امیدبخشی به دشمن جلوگیری شود.

امام جمعه شهرکرد به روز احسان و نیکوکاری به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد امام راحل اشاره کرد و گفت: این نهاد به عنوان یکی از نهادهای حمایتی در راستای خدمت‌رسانی به مردم و رفع محرومیت به فرمان امام راحل تاسیس شد.

وی اظهار داشت: در جامعه کنونی باید فرهنگ محرومیت‌زدایی و فقرزدایی و کمک مومنامه و نگاه محسنانه به یک گفتمان حاکم تبدیل شود، به گونه‌ای‌که در ایام شیوع ویروس کرونا و همچنین بروز حوادث پبش‌بینی نشده، مردم کشور نشان دادند که همیشه برای رفع مشکلات هم نوعان فعالانه و مجاهدانه فعال هستند.

وی به تشکیل گروه‌های خودجوش و جهادی از سوی مردم برای رفع مشکلات اشاره کرد و گفت: به همان میزان که مردم نگاه مومنانه دارند، دولتمردان نیز باید فقرزدایی، محرومیت‌زدایی و برطرف کردن مشکلات اقتصادی جامعه را مدنظر داشته باشند.

نکونام به وضعیت بازار اشاره کرد و گفت: دست اندرکاران تنظیم بازار باید برای رسیدن به یک نظم درست برای توزیع کالا تلاش کنند.

وی دولتمردان نیز خواست تا برای کاهش نابسامانی در بازار همت بیشتری داشته باشند و ارائه برنامه موثر جزء تدابیر آنها باشد تا مشکلات مردم رفع شود.

وی به  نهم اسفندماه سالروز ملی حمایت از حقوق مصرف‌کننده اشاره کرد و گفت: یکی از راه‌های حمایت از حقوق مصرف‌کننده، حمایت از بخش تولید و ایجاد آرامش و رفاه در جامعه است.

امام جمعه شهرکرد به روز هشتم اسفندماه سالروز امور تربیتی و تربیت اسلامی اشاره کرد و گفت: مساله تربیت اسلامی از امور اساسی و کلیدی در جامعه اسلامی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، تربیت اسلامی از وظایف همگانی است و همه افراد جامعه به خصوص مربیان، معلمان و مسوولان دستگاههای فرهنگی، ارشادی، اخلاقی، ایمانی و تربیتی وظیفه داند که در حوزه تربیت اسلامی نقش آفرین باشند.

وی افزود: افزایش ظلم، پایمال کردن حقوق دیگران، زیرپاگذاشتن حق دیگران، از مصادیق دور شدن از مسایل تربیتی است.

نکونام اظهار داشت: مسوولان آموزشی نیز باید به تربیت اسلامی بیشتر از تعلیم توجه داشته باشند .

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره ایام البیض و تعطیل شدن مراسم اعتکاف به دلیل شرایط کرونایی، افزود: فلسفه این ایام ، گسترش عبادت از مصادیق مهم این ایام است و  عبادت در زندگی امروز و سبد زندگی ما جایگاه خودش را ندارد و باید برنامه عبادی در کنار خدمت، کار و تلاش باشد.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه انبیاء الهی معلمان بشریت هستند و مکتب آنها راه زندگی مردم است، گفت: همه موظف هستیم پیرو پیامبران و مکتب پیامبران باشیم و باید با استفاده از مکتب ائمه و پیامبران راه زندگی خود، راه دینی، سیاسی و اجتماعی را فرا بگیریم.

نکونام با اشاره به برخی بلاها و مشکلات که برای مومنان بوجود می‌آید، افزود: نباید تصور کرد که مشکلات بر اثر گناه به وجود می‌آید، این مسایل و مشکلات حکمت‌‍‌های مختلف دارد و باید افرادی که دچار مشکل شده‌اند را رها نکنیم و آنها را مورد حمایت قرار دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha